Ќа що вказують провали в пам'€т≥?
Ќа що вказують провали в пам'€т≥?
Ќа що вказують провали в пам'€т≥?

Ќезважаючи на вищу осв≥ту та високий р≥вень ≥нтелекту, багато людей час в≥д часу в≥дчувають провали в пам'€т≥. ѕро що це може говорити?

” б≥льшост≥ випадк≥в провали в пам'€т≥ бувають короткочасними ≥ Ї насл≥дком втоми або недосипанн€. јле €кщо пам'€ть починаЇ зм≥нювати досить часто, то це маЇ стати дзв≥нком про можливий ≥нсульт.

¬чен≥ з –оттердама провели масштабне досл≥дженн€, в ход≥ €кого встановили, що провали в пам'€т≥ у людини св≥дчать про ризик наближаЇтьс€ ≥нсульту. ѕрот€гом 20 рок≥в було опитано близько 9 тис. жител≥в –оттердама в≥ком старше 55 рок≥в. ¬с≥ п≥ддосл≥дн≥ були здоров≥ ≥ повинн≥ були в≥дпов≥сти на питанн€, €к≥ стосувалис€ проблем з пам'€ттю. ƒо 2012 року у 1134 учасник≥в досл≥дженн€ ставс€ ≥нсульт.

ѕри анал≥з≥ даних фах≥вц≥ пом≥тили, що ризику ≥нсульту б≥льше п≥ддавалис€ т≥ випробуван≥, €к≥ мали проблеми з пам'€ттю. ≤ найб≥льшому ризику п≥ддавалис€ т≥ люди, у €ких була вища осв≥та. ѕрофесор јрфа ≤крам стверджуЇ, що мозок людей з вищою осв≥тою ≥ високо≥нтелектуальних людей маЇ здатн≥сть протисто€ти симптомам недоумства. ÷ю особлив≥сть вчен≥ назвали Ђкогн≥тивним резервомї, а формуванн€ њњ припадаЇ на пер≥од дитинства ≥ молодост≥. √оловною функц≥Їю Ђкогн≥тивного резервуї Ї забезпеченн€ нормальноњ роботи мозку, а проблеми з пам'€ттю сигнал≥зують про порушенн€ даного механ≥зму.

≤ хоч вчен≥ ви€вили дану проблему, але вир≥шити њњ њм дос≥ не вдаЇтьс€, тому що вони не можуть знайти причину њњ виникненн€. ” той же час експерти вважають, що людей з розвиненим ≥нтелектом ≥ хорошим когн≥тивним резервом проблеми з пам'€ттю починають турбувати набагато п≥зн≥ше за ≥нших. ” раз≥ ж ви€вленн€ таких симптом≥в можна констатувати на€вн≥сть серйозних порушень в робот≥ мозку, зокрема п≥двищений ризик настанн€ ≥нсульту.

ƒане досл≥дженн€ може допомогти медикам ран≥ше побачити ймов≥рн≥сть ≥нсульту ≥ прийн€ти в≥дпов≥дн≥ заходи.


11.02.2015