¬≥д косоокост≥ можна позбутис€ в будь-€кому в≥ц≥
¬≥д косоокост≥ можна позбутис€ в будь-€кому в≥ц≥
¬≥д косоокост≥ можна позбутис€ в будь-€кому в≥ц≥

ƒовг≥ роки була поширеною думка, що косоок≥сть л≥куЇтьс€ виключно в дит€чому в≥ц≥ шл€хом операц≥њ. јле нещодавно американський х≥рург-офтальмолог закликав в≥дмовитис€ в≥д ц≥Їњ помилки ≥ пов≥рити в те, що операц≥€ по виправленню косоокост≥ може бути ефективна €к у дит€чому, так ≥ в дорослому в≥ц≥.

—еред де€ких народ≥в косоок≥сть вважаЇтьс€ родзинкою серед ж≥нок. ¬≥домому рад€нському актору —авел≥ю  рамарову цей дефект зору ≥ зовн≥шност≥ додавав своЇр≥дноњ неповторност≥, багато його шанувальник≥в нав≥ть порахували, що в≥н позбувс€ особливого шарму, коли зробив соб≥ операц≥ю, перењхавши до јмерики.

Ѕ≥льш≥сть же людей не вважають косоок≥сть чимось привабливим, проте, не посп≥шають позбавл€тис€ в≥д нењ.

ƒоктор ƒжеймс ћакдонелл, американський офтальмолог, стверджуЇ, що косоок≥сть в б≥льшост≥ випадк≥в Ї вродженою, ≥ з цим дефектом люди живуть все житт€. ™ випадки, коли косоок≥сть з'€вл€Їтьс€ п≥сл€ ≥нсульт≥в, в результат≥ пухлин ≥ травм мозку. якщо дитина страждаЇ косоок≥стю, то багато хто з батьк≥в придумують ц≥лий р€д причин, за €кими њм сл≥д в≥дмовитис€ в≥д операц≥њ. ƒе€к≥ вважають, що дл€ операц≥њ необх≥дний певний в≥к, або що проблема розсмокчетьс€ сама собою, або що необх≥дно к≥лька операц≥й, або що взагал≥ н≥чого виправити не можна.

јле доктор ћакдонелл каже, що все це т≥льки в≥дмовки. Ѕ≥льше того, найг≥ршим в≥н вважаЇ те, що дана думка поширюЇтьс€ не т≥льки серед звичайних людей, але нав≥ть серед с≥мейних л≥кар≥в ≥ нав≥ть офтальмолог≥в. —ам ћакдонелл проводить операц≥њ дл€ пац≥Їнт≥в в≥ком в≥д к≥лькох м≥с€ц≥в до 90 рок≥в ≥ отримуЇ в≥дм≥нн≥ результати.

“ака операц≥€ важлива не т≥льки в естетичному план≥, вона також позбавл€Ї в≥д подв≥йного зору ≥ напруги очей.

якщо ви з≥ткнулис€ з проблемою косоокост≥, не опускайте рук, сучасна медицина з на€вним арсеналом методик ≥ технолог≥й здатна творити чудеса.

28.01.2015