7 продукт≥в не дл€ ваг≥тних
7 продукт≥в не дл€ ваг≥тних

” пер≥од ваг≥тност≥ ж≥нка повинна особливу увагу звертати на своЇ харчуванн€, адже в≥д цього залежить здоров'€ майбутнього малюка, а також њњ власне. јле часто майбутн≥ мами продовжують харчуватис€ звичними продуктами, не завжди корисними.

¬≥д €ких продукт≥в ваг≥тним ж≥нкам краще в≥дмовитис€?

1. Ќепрожарене м'€со

ћ'€со, €ке не пройшло достатню обробку, може м≥стити збудник≥в сальмонели, кишковоњ палички та токсоплазмозу.

2. ћ'€к≥ сири

—права в тому, що м'€к≥ сири робл€ть з непастеризованого молока, тому в них можуть оселитис€ бактер≥њ л≥стер≥њ, здатн≥ проникати в плаценту ≥ викликати викидень. ќсобливо шк≥дливими з ц≥Їњ точки зору Ї так≥ сири €к фета, камамбер, бр≥ та горгонзола.

3. —уш≥

¬с≥м в≥домо, що морепродукти - багате джерело б≥лка. јле на час ваг≥тност≥ краще не вживати сиру рибу, тому що в н≥й можуть м≥ститис€ паразити. ћорепродукти ≥ риба повинн≥ бути добре терм≥чно оброблен≥.

4. —ир≥ €йц€

—ир≥ €йц€ можуть бути заражен≥ бактер≥€ми сальмонели.

5. Ќепастеризован≥ соки ≥ молоко

Ќепастеризован≥ напоњ можуть м≥стити бактер≥њ, наприклад, л≥стер≥њ. ” пер≥од ваг≥тност≥ л≥стер≥оз може завдати серйозноњ шкоди €к мам≥, так ≥ малюков≥.

6. ћорська риба

якщо њсти багато морськоњ риби, €ка часто м≥стить ртуть, то це може привести до проблем у розвитку дитини.

7.  ава

Ќезважаючи на те, що багато вчених стверджують, що ваг≥тн≥сть ≥ кава сум≥сн≥, краще утриматис€ в≥д ароматного напою, особливо в першому триместр≥. ¬се через те, що кава - дуже сечог≥нний нап≥й, вона виводить багато води з орган≥зму, а разом з нею вимиваЇтьс€ ≥ кальц≥й, необх≥дний будматер≥ал дл€ дитини.