ќвул€ц≥€ п≥дсилюЇ ж≥ночий егоњзм
ќвул€ц≥€ п≥дсилюЇ ж≥ночий егоњзм
ќвул€ц≥€ п≥дсилюЇ ж≥ночий егоњзм

јмериканськ≥ досл≥дники за€вили, що на повед≥нку ж≥нки впливаЇ цикл овул€ц≥њ.  оли настаЇ п≥к овул€ц≥њ, ж≥нка п≥дсв≥домо намагаЇтьс€ стати л≥дером серед суперниць, у€вних ≥ реальних.

ўоб довести це €вище, вчен≥ провели два експерименти. ” першому груп≥ ж≥нок роздали певну суму грошей.  ожна учасниц€ могла под≥литис€ грошима. ƒосл≥дженн€ показало, що €кщо ж≥нка перебувала на п≥ку овул€ц≥њ, то вона р≥дше д≥лилас€ саме з ж≥нками. јле т≥ ж≥нки, €к≥ не перебували на п≥ку овул€ц≥њ, готов≥ були в≥ддати майже 50% грошей ≥нш≥й.

” другому експеримент≥ ж≥нкам треба було зробити виб≥р. «алежно в≥д вибору могло покращитис€ ф≥нансове становище самоњ ж≥нки незалежно в≥д зовн≥шн≥х фактор≥в або залежно в≥д положенн€ ≥нших ж≥нок. ѕерший вар≥ант передбачав виб≥р м≥ж двома машинами: одна за 25 тис. долар≥в, тод≥ ≥ншим ж≥нкам д≥станутьс€ машини за 40 тис. долар≥в, друга - за 20 тис. долар≥в, а ≥ншим д≥станутьс€ машини за 12 тис. ћайже вс≥ ж≥нки, €к≥ перебували на п≥ку овул€ц≥њ, вибрали другий вар≥ант. ћожна сказати, що вони вибирали можлив≥сть сильн≥ше вид≥литис€ на тл≥ ≥нших ж≥нок, нав≥ть €кщо це вимагало позбавленн€ будь-€ких особистих благ.

ƒосл≥дженн€ також показало, що в≥дносно чолов≥к≥в задана схема не спрацьовувала. Ќа п≥ку овул€ц≥њ ж≥нки б≥льш позитивно до них ставл€тьс€.

30.12.2014