„ому активоване вуг≥лл€ актуальне прот€гом стол≥ть?
„ому активоване вуг≥лл€ актуальне прот€гом стол≥ть?
„ому активоване вуг≥лл€ актуальне прот€гом стол≥ть?

ѕри порушенн≥ роботи травленн€ або бол≥ в живот≥, перший зас≥б, про €кий ми згадуЇмо, - активоване вуг≥лл€. ÷е старий препарат перев≥рений ще нашими бабус€ми ≥ д≥дус€ми. «а останн≥ дес€тил≥тт€ винайдено багато нових ефективних препарат≥в, але все одно багато хто з нас залишаютьс€ в≥рними активованому вуг≥ллю. ≤ не випадково, адже його ефективн≥сть доведена на практиц≥, а протипоказань у нього немаЇ.

јктивоване вуг≥лл€ в≥дноситьс€ до адсорбуючих речовин. ÷≥ нейтральн≥ речовини мають властив≥сть вбирати р≥дину, що вид≥л€Їтьс€ при запаленн≥, ≥ поглинати р≥зн≥ токсичн≥ речовини.

јктивоване вуг≥лл€ отримують з копалин ≥ деревного вуг≥лл€. —пец≥альне тонкопористе активоване вуг≥лл€ виробл€ють шл€хом терм≥чноњ обробки без доступу пов≥тр€ з де€ких пол≥мер≥в.

ƒеревне вуг≥лл€ використовувалос€ в медичних ц≥л€х ще в ƒавньому ™гипт≥. —тародавн≥ римл€ни також використовували вуг≥лл€ дл€ очищенн€ води ≥ вина.

јдсорбац≥ю газ≥в за допомогою вуг≥лл€ в≥дкрив в 1773 роц≥ шведський х≥м≥к ЎеЇле. « тих п≥р вуг≥лл€ стали застосовувати €к протиотруту дл€ зв'€зуванн€ отрут, €к≥ потрапили в шлунково-кишковий тракт, а також дл€ адсорбац≥≥ газ≥в при метеоризм≥.

јдсорбуюч≥ властивост≥ вуг≥лл€ по€снюютьс€ великою к≥льк≥стю пор на його поверхн≥. ¬уг≥лл€ не токсичне, добре виводитьс€ з орган≥зму ≥ при цьому не всмоктуЇтьс€ в кишечник, повн≥стю виходить з орган≥зму з каловими масами через 7-10 годин.

јктивоване вуг≥лл€ застосовуЇтьс€ при розлад≥ кишечника, проносах, метеоризм≥, харчових ≥ л≥карських отруЇнн€х, отруЇнн€х сол€ми важких метал≥в, наркотиками
≥ снод≥йним. „им ран≥ше п≥сл€ отруЇнн€ буде введене активоване вуг≥лл€, тим б≥льшого ефекту можна добитис€.

ƒобре допомагаЇ активоване вуг≥лл€ при метеоризм≥, особливо при поЇднанн≥ його з п≥двищеною кислотн≥стю. ” цьому випадку призначають вуг≥лл€ в таблетках по 0.5 г (1-3 таблетки 3-4 рази на день).

—вою ефективн≥сть активоване вуг≥лл€ довело ≥ при алерг≥чних реакц≥€х - воно добре виводить алергени з орган≥зму.

Ќезважаючи на те, що активоване вуг≥лл€ не маЇ €вних поб≥чних ефект≥в, все ж при його застосуванн≥ може спостер≥гатис€ запор або пронос, а також зб≥дненн€ орган≥зму в≥там≥нами, жирами, б≥лками ≥ гормонами, так €к препарат адсорбуЇ вс≥ орган≥чн≥ речовини.

ѕротипоказанн€ми його використанн€ Ї виразков≥ процеси ≥ шлунков≥ кровотеч≥.

“акож сл≥д враховувати адсорбуюч≥ властивост≥ вуг≥лл€ при прийом≥ ≥нших л≥карських препарат≥в. «≥ зрозум≥лих причин њх д≥€ буде знижена.