Ќадлишок тестостерону вбиваЇ кл≥тини головного мозку
Ќадлишок тестостерону вбиваЇ кл≥тини головного мозку
Ќадлишок тестостерону вбиваЇ кл≥тини головного мозку

ѕовальна захоплен≥сть бод≥б≥лд≥нгом в останн≥ роки призвела до того, що багато спортсмен≥в кр≥м зан€ть у тренажерному зал≥ вживають анабол≥чн≥ засоби дл€ зб≥льшенн€ м'€зовоњ маси. јле фах≥вц≥ попереджають, що висока концентрац≥€ тестостерону, €ким багат≥ дан≥ засоби, ведуть до масовоњ загибел≥ кл≥тин головного мозку.

” чому виражаЇтьс€ перевищенн€ допустимоњ норми тестостерону?

Ќайб≥льш €вним насл≥дком Ї п≥двищена драт≥влив≥сть, збудлив≥сть ≥ агресивн≥сть, а також схильн≥сть до суњциду. “ак≥ повед≥нков≥ в≥дхиленн€ св≥дчать про негативний вплив стероњд≥в на функц≥њ головного мозку.

“естостерон взагал≥ граЇ важливу роль в регул€ц≥њ росту, розвитку та диференц≥ац≥њ кл≥тин р≥зних тканин орган≥зму при нормальн≥й концентрац≥њ. ѕри цьому, тестостерон присутн≥й €к у чолов≥чому, так ≥ в ж≥ночому орган≥зм≥, т≥льки в чолов≥чому його в 10 раз≥в б≥льше.

ƒосл≥дженн€ вчених показали, що п≥двищена концентрац≥€ тестостерону зб≥льшуЇ швидк≥сть загибел≥ нервових кл≥тин, запускаючи в нервов≥й тканин≥ процес запрограмованоњ кл≥тинноњ загибел≥ - апоптоз.

÷ей процес характеризуЇтьс€ порушенн€м структури кл≥тинноњ мембрани, зм≥ною мембранних потенц≥ал≥в, фрагментац≥Їю ƒЌ  ≥ активац≥Їю Ђб≥лк≥в-убивцьї.

—постер≥гаючи за д≥Їю п≥двищеного р≥вн€ тестостерону на орган≥зм, вчен≥ визначили, що зб≥льшена концентрац≥€ на короткий пер≥од, до 6-12 годин, викликаЇ апоптоз в вирощен≥й колон≥њ кл≥тин нейробластоми головного мозку. ѕри цьому нормальн≥ концентрац≥њ тестостерону н≥€к не впливали на нейрони, а п≥двищенн€ концентрац≥њ ж≥ночого гормону естрогену нав≥ть благотворно позначалис€ на них.

≈ксперти також в≥дзначили, що процеси кл≥тинноњ загибел≥, под≥бн≥ за механ≥змом з апоптозом, спостер≥гаютьс€ в тканинах головного мозку людей, що страждають хворобами јльцгеймера, √ентингтона та ≥ншими дегенеративними захворюванн€ми ÷Ќ—.

“аким чином, прагнучи зробити з≥ свого т≥ла живого робота, оброслого мускулами, застосовуючи анабол≥ки, добре подумайте, чи потр≥бна вам вс€ ц€ Ђкрасаї з≥ зруйнованим мозком.