як≥ хвороби найнебезпечн≥ш≥?
як≥ хвороби найнебезпечн≥ш≥?
як≥ хвороби найнебезпечн≥ш≥?

як т≥льки утворилас€ наша планета «емл€, на н≥й почали з'€вл€тис€ р≥зн≥ форми житт€. Ѕагато з них не т≥льки вижили в суворих умовах, але нав≥ть еволюц≥онували. ѕри цьому м≥ль€рд рок≥в еволюц≥њ подарували не т≥льки розум, але ≥ незл≥ченну к≥льк≥сть м≥кроорган≥зм≥в, багато з €ких впливають на здоров'€ людини.

™ корисн≥ бактер≥њ, €к≥ виступають об'Їктом вивченн€ ≥ пол≥пшенн€ здоров'€ людей. ƒо них в≥днос€тьс€ б≥ф≥добактер≥њ, лактобактер≥њ та бактероњди, складов≥ м≥крофлори кишечника. ѕроте, €к в≥домо, природ≥ необх≥дний баланс, ≥ пор€д з корисними еволюц≥онували смертоносн≥ м≥кроорган≥зми.

Ќа жаль, р≥зноман≥тн≥сть хвороб людства вражаЇ. Ќезважаючи на те, що ми не бачимо ц≥ хвороботворн≥ бактер≥њ, але точно в≥домо, що багато з них несуть смертельну небезпеку дл€ такоњ високорозвиненоњ ≥стоти €к людина.

Ќайб≥льш небезпечними захворюванн€ми у св≥т≥ в наш≥ дн≥ вважаютьс€ ≥нфекц≥йн≥.

ѕ≥дступн≥сть цих недуг у тому, що вони дуже швидко поширюютьс€ по велик≥й територ≥њ, передаючись в≥д одн≥Їњ людини до ≥ншоњ.

≤нфекц≥йними називають хвороби, €к≥ викликаютьс€ особливими збудниками. “ак≥ хвороби мають р€д характерних ознак, серед €ких заразний характер хвороби, достатн€ тривал≥сть ≥ формуванн€ в орган≥зм≥ ≥мун≥тету проти хвороби п≥сл€ њњ перенесенн€.

 ласиф≥кувати ≥нфекц≥йн≥ хвороби дуже складно, так €к вони мають р≥зноман≥тн≥ б≥олог≥чн≥ властивост≥, €к≥ по-р≥зному передаютьс€.

≤нфекц≥йн≥ захворюванн€ д≥л€тьс€ за способом передач≥ на наступн≥:

- контактн≥ (найчаст≥ше характерн≥ дл€ ≥нфекц≥й шк≥рного покриву людини);
- асп≥рац≥йн≥ (≥нфекц≥€ вражаЇ дихальн≥ шл€хи);
- орально-фекальн≥ (кишков≥ ≥нфекц≥њ);
- трансм≥сивн≥ (≥нфекц≥€ вражаЇ кров'€ну систему).

ћехан≥зм передач≥ ≥нфекц≥йноњ хвороби зазвичай визначаЇ ≥ м≥сце основноњ локац≥њ ≥нфекц≥њ.

Ѕ≥льш≥сть ≥нфекц≥йних хвороб п≥ддаютьс€ л≥куванню за допомогою антиб≥отик≥в.

04.12.2014