як чолов≥ки ≥ ж≥нки сприймають небезпеку?
як чолов≥ки ≥ ж≥нки сприймають небезпеку?
як чолов≥ки ≥ ж≥нки сприймають небезпеку?

„ому чолов≥ки ≥ ж≥нки по-р≥зному реагують на небезпеку? ѕольськ≥ досл≥дники за допомогою ћ–“ визначили, що в ситуац≥њ небезпеки у чолов≥к≥в ≥ ж≥нок активуютьс€ р≥зн≥ д≥л€нки мозку. ” чолов≥к≥в приход€ть в п≥двищену активн≥сть д≥л€нки головного мозку, що в≥дпов≥дають за спробу протид≥њ небезпеки або њњ уникненн€, а у ж≥нок б≥льш функц≥ональними ви€вл€ютьс€ емоц≥йн≥ центри.

” досл≥дженн≥ вз€ли участь 21 чолов≥к ≥ 19 ж≥нок. ћагн≥тно-резонансна томограф≥€ використовувалас€ в момент, коли добровольц≥ розгл€дали фотозн≥мки. —початку фото повинн≥ були викликати негативн≥ емоц≥њ, а пот≥м њх зам≥нили на фото з позитивним сюжетом.

” ход≥ експерименту у д≥вчат активувалас€ л≥ва область мозку, €ка подаЇ сигнали до центр≥в болю ≥ насолоди мозку. ” чолов≥к≥в б≥льш активним був так званий л≥вий Ђостр≥вї, що в≥дпов≥даЇ за контроль мимов≥льних функц≥й. —аме ц€ зона приймаЇ р≥шенн€ - в≥дпов≥сти на небезпеку або просто про≥гнорувати ≥ п≥ти.

ѕри перегл€д≥ приЇмних фотограф≥й у д≥вчат краще працювала область мозку, пов'€зана з пам'€ттю. ” представник≥в сильноњ стат≥ активн≥сть посилювалас€ в област≥, що в≥дпов≥даЇ за зорову обробку ≥нформац≥њ.

≈ксперти д≥йшли висновку, що ж≥нки анал≥зують позитивн≥ образи в б≥льш широкому громадському контекст≥ ≥ пор≥внюють њх з власним досв≥дом. “ак, фото усм≥хненоњ дитини може викликати в пам'€т≥ ж≥нки образ њњ дитини в цьому ж в≥ц≥. ј от чолов≥ки звертають на це менше уваги.

18.11.2014