—к≥льки пити води?
—к≥льки пити води?

«≥ шк≥льноњ лави ми знаЇмо, що людське т≥ло на 75% складаЇтьс€ з води. —ьогодн≥ в медичних виданн€х можна багато раз≥в зустр≥ти рекомендац≥ю про те, що потр≥бно пити €комога б≥льше води. јле €ка рекомендована норма на добу - в≥дпов≥дь на це питанн€ дуже сп≥рна.

« екран≥в телебаченн€, з≥ стор≥нок модних журнал≥в ≥ блог≥в багато з≥рок д≥л€тьс€ секретом своЇњ нев'€нучоњ краси, при цьому ключовим моментом часто називаЇтьс€ р€сне питт€, аж до 3-3,5 л на день. ” той же час б≥льш≥сть медик≥в не погоджуютьс€ з ними.

ўоб визначити, ск≥льки саме води необх≥дно вашому орган≥зму, треба визначитис€, €ке значенн€ води взагал≥ дл€ нього.

¬ода Ї ун≥версальним розчинником, а тому стимулюЇ засвоЇнн€ орган≥змом поживних речовин, м≥нерал≥в ≥ в≥там≥н≥в. ¬ода забезпечуЇ наш орган≥зм необх≥дною к≥льк≥сть кальц≥ю, зал≥за, м≥д≥, фтору, магн≥ю ≥ ≥ншими м≥кроелементами.

«авд€ки вод≥ зд≥йснюЇтьс€ м≥жкл≥тинний обм≥н речовин ≥ р€д ≥нших важливих б≥ох≥м≥чних процес≥в. «а допомогою води через нирки, шк≥ру ≥ кишечник вивод€тьс€ токсичн≥ речовини.

¬одний обм≥н спри€Ї тому, що температура нашого т≥ла завжди стаб≥льна. ѕри порушенн≥ водного обм≥ну р≥дина починаЇ накопичуватис€ в м≥жкл≥тинному простор≥, а кл≥тини зневоднюютьс€. Ќасл≥дком цього Ї зашлакован≥сть орган≥зму, €ка виражаЇтьс€ у швидк≥й стомлюваност≥, слабкост≥, набр€ках, зайв≥й ваз≥.

ўоб визначити норму води дл€ свого орган≥зму, необх≥дно враховувати в≥к ≥ загальний стан орган≥зму. ” м'€зах м≥ститьс€ б≥льше води, н≥ж в жирових тканинах, а у ж≥нок, особливо з в≥ком в≥дсоток жировоњ тканини б≥льше, н≥ж у чолов≥к≥в, тому чолов≥кам води потр≥бно б≥льше.

«а усередненими даними доросл≥й людин≥ потр≥бно близько 40 мл води на добу на к≥лограм ваги.

“акож сл≥д пам'€тати, що основна к≥льк≥сть води в наш орган≥зм надходить з напо€ми та њжею, близько 1,5-1,7 л на добу. « урахуванн€м цього виходить, що доросл≥й людин≥ в день сл≥д випивати 1-1,5 л води.

јле потреба в р≥дин≥ дуже ≥ндив≥дуальна, а тому р≥шенн€ пити б≥льше води або менше повинно бути персональним.

Ѕ≥льше пити потр≥бно при знаходженн≥ в жаркому кл≥мат≥, при зб≥льшенн≥ ф≥зичних навантажень, при де€ких захворюванн€х.

‘ах≥вц≥ рад€ть завжди прислухатис€ до свого орган≥зму ≥ н≥ в €кому раз≥ не силувати його. √оловне в п≥дбор≥ вашоњ норми води - в≥дчутт€ внутр≥шнього комфорту.


17.11.2014