„и може у п≥дл≥тка бути остеоартрит суглоб≥в?
„и може у п≥дл≥тка бути остеоартрит суглоб≥в?
„и може у п≥дл≥тка бути остеоартрит суглоб≥в?

„асто батьки не надають особливоњ ​​уваги скаргам њх д≥тей-п≥дл≥тк≥в на бол≥ в суглобах. Ѕагато хто вважаЇ це ц≥лком звичайним €вищем п≥сл€ високоњ рухливост≥ та активност≥, наприклад, на тренуванн≥. јле л≥кар≥ попереджають, що так≥ бол≥ можуть св≥дчити про розвиток остеоартрозу.

як правило, доросл≥ думають, що д≥ти не можуть хвор≥ти такими Ђстаречимиї хворобами €к артрит або остеоартроз. ќднак статистика показуЇ, що кожен трет≥й п≥дл≥ток час в≥д часу стикаЇтьс€ з бол€ми в суглобах, €к≥ продовжують його турбувати ≥ в зр≥лост≥.

ўоб вчасно зупинити п≥дступне захворюванн€, батьки повинн≥ з'€сувати причини болю ≥ прийн€ти вс≥ проф≥лактичн≥ заходи дл€ зупинки його поширенн€.

ѕри остеоартроз≥ хр€щ втрачаЇ здатн≥сть пружинити через по€ву к≥сткових утворень, €к≥ проростають з к≥стки в хр€щ ≥ формують нерухом≥сть суглоба.

ўе дес€тил≥тт€ тому остеоартроз спостер≥гавс€ в основному у людей похилого в≥ку, але з часом хвороба почала Ђмолод≥тиї ≥ тепер њњ симптоми ви€вл€ютьс€ нав≥ть у п≥дл≥тк≥в з 12 рок≥в. ” 80% випадк≥в п≥дл≥тки генетично схильн≥ до остеоартрозу через протеогл≥канову недостатн≥сть. ѕротеогл≥кан - один з компонент≥в, що забезпечуЇ змащенн€ суглоб≥в.

ќстеоартроз розвиваЇтьс€ в периферичних суглобах (кист€х, стопах), тазостегнових, кол≥нних суглобах, в м≥жхребцевих дисках ≥ суглобах хребта, особливо шийного ≥ поперекового в≥дд≥лу.

ѕочинаЇтьс€ остеоартроз поступово ≥ непом≥тно. —початку уражаЇтьс€ один або к≥лька суглоб≥в. ¬ першу чергу про€вл€Їтьс€ б≥ль ≥ ранкова скут≥сть. ” м≥ру прогресуванн€ зменшуЇтьс€ обс€г рух≥в, зб≥льшуютьс€ хвороблив≥ в≥дчутт€, в≥дчуваЇтьс€ терт€ в суглоб≥, уражений суглоб зб≥льшуЇтьс€ в об'Їм≥ через наростаюче запаленн€ в ньому.

якщо ви пом≥тили у своЇњ дитини под≥бн≥ симптоми, то в першу чергу необх≥дно провести д≥агностику за допомогою рентгена.

Ћ≥кар≥ сход€тьс€ на думц≥, що запоб≥гти розвитку хвороби допоможуть ф≥зичн≥ вправи. ќсобливо корисно займатис€ тен≥сом ≥ плаванн€м. ѕри вибор≥ профес≥њ постарайтес€ уникати спец≥альностей, пов'€заних з тривалим сто€нн€м на ногах, а також ≥нших малорухомих.