як т≥лесн≥ покаранн€ впливають на д≥тей?
як т≥лесн≥ покаранн€ впливають на д≥тей?
як т≥лесн≥ покаранн€ впливають на д≥тей?

Ћ≥кар≥ всього св≥ту Їдин≥ в думц≥, що т≥лесне покаранн€ д≥тей необх≥дно заборонити! јж надто тонка грань м≥ж звичайною прочуханкою ≥ жорстокою поркою.

ћедики та психологи впевнен≥, що порка д≥тей Ђу виховних ц≥л€хї несе за собою важк≥ насл≥дки не т≥льки ф≥зичного, а й псих≥чного характеру.

ѕрофесор соц≥олог≥њ з ун≥веситету Ќью-√емпшир, ћюррей Ўтраус, прот€гом сорока рок≥в вивчав т≥лесн≥ покаранн€ д≥тей та њх вплив на псих≥чне здоров'€. –езультатом досл≥дженн€ стала випущена вченим книга п≥д назвою Ђѕочаткове Ќасильствої, в €к≥й в≥н напол€гаЇ: порку д≥тей треба заборонити на законодавчому р≥вн≥.

” своњй робот≥ професор Ўтраус зазначаЇ, що т≥лесн≥ покаранн€ д≥йсно виправл€ють повед≥нку, однак не краще, н≥ж ≥нш≥ методи корекц≥њ повед≥нки, наприклад так≥, €к Ђтайм-аутї, коли батьки беруть паузу ≥ мовчать, або намагаютьс€ в розмов≥ роз'€снити дитин≥ проблеми.

Ќайнебезпечн≥шим моментом порки з точки зору психолог≥њ Ї втрата емоц≥йного зв'€зку м≥ж д≥тьми ≥ батьками, а також те, що дитина в≥ддаЇ перевагу Ђпоган≥й компан≥њї.  р≥м того, порка упов≥льнюЇ розумовий розвиток ≥ знижуЇ усп≥шн≥сть у школ≥.

јвстрал≥йськ≥ пед≥атри також глибоко вивчали проблему т≥лесних покарань ≥ прийшли до висновку, що п≥сл€ таких покарань д≥ти в≥дчувають моральн≥ стражданн€, €к≥ значно п≥двищують небезпеку розвитку у них депрес≥њ, агресивност≥, схильност≥ до антисоц≥альноњ повед≥нки. ѕом≥чено, що у таких д≥тей згодом розвиваЇтьс€ схильн≥сть до насильства по в≥дношенню до власних дружин/чолов≥к≥в ≥ д≥тей.

ЂЅ≥льше 20 крањн в даний час заборонили ф≥зичне насильство при вихованн≥ д≥тей батьками. ќрган≥зац≥€ ќб'Їднаних Ќац≥й просить вс≥ крањни заборонити порку д≥тей. ÷е не т≥льки знизить ризик злочинност≥ ≥ псих≥чних проблем дитини в майбутньому, але також принесе д≥т€м право бути в≥льними в≥д ф≥зичного насильства в ≥м'€ дисципл≥ни, таке ж право отримали дружини стор≥чч€ з чвертю тому ї, - пише Ўтраус.


27.10.2014