якоњ шкоди здоров'ю нанос€ть моб≥льн≥ гаджети?
якоњ шкоди здоров'ю нанос€ть моб≥льн≥ гаджети?
якоњ шкоди здоров'ю нанос€ть моб≥льн≥ гаджети?

Ќов≥ часи приход€ть, €к правило, з новими хворобами. ѕро шкоду частого використанн€ моб≥льних гаджет≥в вже багато написано ≥ сказано. ј нещодавно американськ≥ вчен≥ пов≥домили про поширенн€ нового синдрому text-neck - Утекстова ши€Ф.

ƒаний синдром про€вл€Їтьс€ в бол€х в шињ, викликаними пост≥йним стресом шийних хребц≥в. ѕри частому використанн≥ моб≥льних пристроњв, голова людини весь час нахилена до телефону або планшету, що знаход€тьс€ в руках.

‘ах≥вц≥ попереджають, що такий стан €к м≥н≥мум в два рази посилюЇ навантаженн€ на шийн≥ хребц≥ ≥ пог≥ршуЇ кровот≥к. ѕри регул€рному використанн≥ гаджет≥в це може призвести до хрон≥чного головного болю, безсонн€ ≥ ≥нших проблем з≥ здоров'€м.

Ћ≥кар≥ рекомендують п≥дн≥мати телефон вище, щоб уникнути небезпечноњ дл€ спини позиц≥њ.  р≥м того, хто вже пом≥тив у себе симптоми text-neck, повинен звести до м≥н≥муму час використанн€ електронних пристроњв.

≤снують ≥ ≥нш≥ поб≥чн≥ ефекти використанн€ сучасних технолог≥й. ¬чен≥ кажуть, одним з таких насл≥дк≥в Ї ожир≥нн€: люди занадто багато часу в≥ддають смартфонам, планшет≥ам комп'ютерам, телев≥зорам ≥ занадто мало рухаютьс€. ј пост≥йне св≥т≥нн€, що виходить з екран≥в, з часом призводить до розлад≥в сну, так €к порушуЇ природний циркадний цикл орган≥зму ≥ не дозвол€Ї орган≥зму розслабитис€.


06.10.2014