Ќегативний настр≥й загрожуЇ хворобою јльцгеймера
Ќегативний настр≥й загрожуЇ хворобою јльцгеймера
Ќегативний настр≥й загрожуЇ хворобою јльцгеймера

Ќайб≥льш частою причиною слабоумства в л≥тньому в≥ц≥ Ї хвороба јльцгеймера. Ќер≥дко њњ нав≥ть не зовс≥м в≥рно називають старечим маразмом. јле чи Ї можлив≥сть пригальмувати розвиток деменц≥њ? ¬чен≥ давно шукають в≥дпов≥дь на це питанн€, паралельно знаход€чи умови, що провокують в≥дмиранн€ нейрон≥в, що ≥ призводить до розвитку недоумства. Ќедавн≥ досл≥дженн€ показали, що одним з фактор≥в, що ведуть до недоумства, Ї негативний настр≥й.

’вороба јльцгеймера част≥ше спостер≥гаЇтьс€ у людей малоосв≥чених, а ось ≥нтелектуально розвинена людина маЇ менше шанс≥в здур≥ти, так €к в њњ мозку ≥снуЇ б≥льша к≥льк≥сть зв'€зк≥в м≥ж кл≥тинами мозку. ѕерш≥ симптоми захворюванн€ можуть з'€витис€ вже п≥сл€ 40 рок≥в, а у людей п≥сл€ 70-ти рок≥в частота захворюванн€ доходить до 30%!

Ќе так давно вчен≥, €к правило, шукали, б≥олог≥чн≥ фактори ризику розвитку хвороби јльцгеймера. јле нов≥ досл≥дженн€ показали, що психолог≥чн≥ симптоми так само важлив≥, кр≥м того, њх часто можна пом≥тити до по€ви будь-€ких ф≥з≥олог≥чних ознак захворюванн€.

“акий психолог≥чний симптом €к негативне мисленн€, дл€ €кого характерно занепокоЇнн€, депрес≥њ, стрес, нервов≥ розлади, вже може бути пов'€заний з хворобою јльцгеймера.

—постереженн€ показали, що тривалий негативний настр≥й виснажуЇ ресурси мозку ≥ призводить до стресу. ¬ таких умовах мозку наноситьс€ збиток, надовго знижуЇтьс€ його ст≥йк≥сть до захворюванн€.

 р≥м того, в≥д≥грають важливу роль ≥ генетичн≥ чинники. ¬чен≥ встановили, що найвищий ризик у людей з геном APOE e4. ’оча, звичайно, недоумство спостер≥гаЇтьс€ не у вс≥х нос≥њв даного гена, значить, ≥снують ≥ ≥нш≥ фактори.

Ѕританськими вченими було проведено досл≥дженн€, в €кому вз€ли участь 1449 ос≥б, середн≥й в≥к €ких склав 71 р≥к. –езультатом досл≥дженн€ став висновок, що хвороба јльцгеймера в б≥льш≥й м≥р≥ розвиваЇтьс€ у цин≥чних людей. “обто слабоумство не щадить тих, хто насторожено ставитьс€ до сл≥в ≥нших людей ≥ вважаЇ, що б≥льш≥сть людей д≥Ї з корисливих мотив≥в. ” таких учасник≥в ризик недоумства був в 2,5 рази вище в пор≥вн€нн≥ з тими, хто б≥льш дов≥рливий до людей.


12.10.2014