¬и€влено новий стан орган≥зму - д≥санестез≥€
¬и€влено новий стан орган≥зму - д≥санестез≥€
 ¬и€влено новий стан орган≥зму - д≥санестез≥€

ƒо недавнього часу л≥кар€м було в≥домо два можливих стани людини - св≥домий ≥ несв≥домий. ќднак на недавн≥й конференц≥њ л≥кар≥в анестез≥олог≥в, що проходила в ≤рланд≥њ, доктор ƒжейд≥п ѕенд з  ембр≥джу за€вив про нове в≥дкритт€ - ≥снуванн€ д≥санестез≥≥ - пром≥жного стану.

‘ах≥вц≥ коледжу провели р€д експеримент≥в, €к≥ дали можлив≥сть заф≥ксувати стан людини, що дозвол€Ї встановити контакт з пац≥Їнтом ≥ змусити виконувати його €к≥сь д≥њ, коли в≥н перебуваЇ п≥д наркозом. ” такому стан≥ людина практично н≥коли не в≥дчуваЇ болю п≥д час операц≥њ. “обто в стан≥ д≥санестез≥≥ людина перебуваЇ у св≥домост≥ частково, а вс≥ њњ реакц≥њ на зовн≥шн≥ подразники вказують на те, що вона перебуваЇ в анестез≥њ.

ўоб перев≥рити припущенн€ вчених, були проведен≥ досл≥дженн€ за участю 34 пац≥Їнт≥в. Ќа першому етап≥ вс≥х добровольц≥в ввели в стан анестез≥њ, пот≥м њм вкололи препарати, €к≥ парал≥зують все т≥ло, кр≥м передпл≥чч€. “ак пац≥Їнт м≥г реагувати на вс≥ команди л≥кар€ ≥ подавати сигнали про больов≥ в≥дчутт€, €к≥ долають при операц≥њ.

ѕ≥д час експерименту команду л≥кар€ поворушити пальц€ми виконали 30% учасник≥в нав≥ть у стан≥ анестез≥њ. ћедики стверджують, що в даному випадку про св≥дом≥ рухи говорити не доводитьс€, тому що вони були не свав≥льними, а були автоматичним виконанн€м вказ≥вок л≥кар≥в, що входили в контакт з пац≥Їнтами.

¬чен≥ в≥дзначають, що про д≥санестез≥ю було в≥домо ≥ ран≥ше, проте њй не прид≥л€лос€ належноњ уваги. «а статистикою, 1 пац≥Їнт з 15000 може давати ц≥лком адекватн≥ в≥дпов≥д≥, нав≥ть перебуваючи в стан≥ анестез≥њ п≥д час операц≥њ, а 1 з 45000 може випробувати стрес ≥ б≥ль п≥д час операц≥њ, незважаючи на те, що вс≥ показники його орган≥зму св≥дчать про те, що пац≥Їнт без св≥домост≥.


04.10.2014