÷ибул€ р≥пчаста корисна дл€ мозку
÷ибул€ р≥пчаста корисна дл€ мозку
÷ибул€ р≥пчаста корисна дл€ мозку
„ому самий корисний овоч ви€вл€Їтьс€ самим г≥рким, та ще й з неприЇмним ароматом?! “им не менш, цибул€ р≥пчаста споконв≥ку славилас€ своњми ц≥лющими властивост€ми.

” цибулин≥ м≥ститьс€ величезна к≥льк≥сть орган≥чних кислот, еф≥рних масел з ф≥тонцидами, €к≥ захищають орган≥зм в≥д простудних захворювань, а також ам≥нокислоти, кемпферолу, глюкози, м≥кроелемент≥в, в≥там≥н≥в —, ¬1, ¬2, ¬6, ––, ≈, таких м≥кро ≥ макроелемент≥в €к бор, кобальт, мол≥бден, марганець, м≥дь, н≥кель, фтор, руб≥д≥й, хром, фосфор, кремн≥й, натр≥й, кал≥й, кальц≥й, зал≥зо, хлор, с≥рка (вона ≥ винна в неприЇмному запаху), флавоноњд≥в, рослинний гормон глюк≥н≥н. як бачимо, перел≥к корисностей досить значний.

ƒо реч≥, експерти стверджують, що в цибул≥ м≥ститьс€ б≥льше цукр≥в, н≥ж у €блуках ≥ грушах, але це не означаЇ, що њњ треба викреслювати з рац≥ону, €кщо ви вир≥шили схуднути. —права в тому, що цибул€ також Ї в≥дм≥нним спалювачем жир≥в.

ѕро користь цибул≥ при р≥зних недугах написано ≥ сказано чимало. ј нещодавно €понськ≥ вчен≥ ви€вили користь цибул≥ дл€ мозку. ” ход≥ досл≥джень вони з'€сували, що цибул€ здатна оздоровлювати кл≥тини головного мозку ≥ гальмувати процес њх стар≥нн€. “аким чином, ц€ рослина здатна впливати на пам'€ть ≥ настр≥й.

јктивн≥ с≥рчан≥ сполуки, €к≥ м≥стить цибул€ р≥пчаста, легко засвоюютьс€ орган≥змом ≥ робл€ть позитивний вплив на де€к≥ д≥л€нки мозку. “ак, ферменти лука актив≥зують кл≥тини, що в≥дпов≥дають за пам'€ть ≥ емоц≥њ. јктивн≥ речовини рослини продовжують життЇздатн≥сть кл≥тин, упов≥льнюючи стар≥нн€.

јле цибул€ справл€Ї позитивний вплив не т≥льки на мозок. ‘ранцузьк≥ вчен≥ представили результати власних досл≥джень. «г≥дно з ними, вживанн€ цибул≥ та часнику знижуЇ ймов≥рн≥сть розвитку раку молочноњ залози.

 р≥м того, загальнов≥домий факт, що цибул€ р≥пчаста маЇ антисептичну д≥ю, а значить допомагаЇ орган≥зму справитис€ з простудою.

як бачимо, користь цибул≥ незаперечна. јле €кщо ви не переносите смак ≥ запах ц≥Їњ корисноњ рослини, то завжди можете приймати в≥там≥нн≥ комплекси, €к≥ включають в себе оптимальн≥ комб≥нац≥њ з вит€жками з цибул≥ р≥пчастоњ.

03.10.2014