«а останн≥ чверть стол≥тт€ житт€ людини подовжилос€
«а останн≥ чверть стол≥тт€ житт€ людини подовжилос€
«а останн≥ чверть стол≥тт€ житт€ людини подовжилос€

ѕрот€гом стол≥ть вчених ц≥кавл€ть причини тривалост≥ житт€ людини. ќстаннЇ досл≥дженн€ показало, €к зм≥нювалас€ тривал≥сть житт€ в 188 крањнах з 1990 по 2013 роки. ѕаралельно експерти визначили 240 причин смерт≥.

” результат≥ з'€сувалос€, що тривал≥сть житт€ чолов≥к≥в ≥ ж≥нок за цей пер≥од зросла в середньому на ш≥сть рок≥в.

як в≥дзначають вчен≥, за останн≥ роки в≥дбулос€ зниженн€ смертност≥ в результат≥ серцево-судинних ≥ онколог≥чних захворювань в розвинених крањнах, а в крањнах, що розвиваютьс€ в≥дзначаЇтьс€ зниженн€ дит€чоњ смертност≥ та смертност≥ новонароджених в≥д ≥нфекц≥й нижн≥х дихальних шл€х≥в ≥ д≥арењ.

Ќайб≥льш неблагополучним у план≥ смертност≥ Ї африканський рег≥он п≥вденн≥ше —ахари, де тривал≥сть житт€ за останн≥ п'€ть рок≥в знизилас€ на 5 рок≥в. “ут основними причинами смертност≥ людей €к ≥ ран≥ше залишаютьс€ ¬≤Ћ-≥нфекц≥€, мал€р≥€, туберкульоз.

≈ксперти склали список найб≥льш частих причин смерт≥ дл€ кожноњ крањни. ” топ хвороб з летальним результатом, €к правило, повсюдно потрапл€ють ≥шем≥чна хвороба серц€, ≥нсульт ≥ захворюванн€ м≥окарда.

ƒосл≥дженн€ показало, що в середньому тривал≥сть житт€ зб≥льшилас€ на 5,8 рок≥в дл€ чолов≥к≥в ≥ на 6,6 рок≥в дл€ ж≥нок. якщо в 1990 роц≥ тривал≥сть житт€ в ”крањн≥ склала 69,8 рок≥в, то в 2013 роц≥ цей показник вир≥с до 74 рок≥в. “обто в середньому житт€ людини щороку подовжуЇтьс€ на 0,18 року.

¬чен≥ ”н≥верситету ¬ашингтона ≥з задоволенн€м в≥дзначили прогрес, результатом €кого стало зниженн€ смертност≥ в≥д р≥зних хвороб ≥ травм. ” той же час фах≥вц≥ усв≥домлюють, що повинн≥ зробити ще б≥льше дл€ подовженн€ людського житт€.


25.09.2014