Ќайнад≥йн≥ший показник чолов≥чого здоров'€
Ќайнад≥йн≥ший показник чолов≥чого здоров'€
 Ќайнад≥йн≥ший показник чолов≥чого здоров'€

‘ах≥вц≥ кажуть, що фертильн≥сть Ї найб≥льш точним способом оц≥нки здоров'€ чолов≥к≥в. якщо спостер≥гаютьс€ проблеми в ц≥й галуз≥, то паралельно можна говорити про проблеми з тиском, шк≥рою ≥ гормонами. ¬≥домо також ≥ те, що безпл≥дн≥ чолов≥ки вмирають ран≥ше ≥ част≥ше за ≥нших страждають в≥д хвороб серц€.

≈ксперти в≥дзначають, що проблеми з фертильн≥стю в≥дчувають 15% пар. ћайже в половин≥ випадк≥в причина в низьк≥й €кост≥ нас≥нн€. якщо так≥ порушенн€ пом≥чен≥, то варто перев≥рити ≥ загальний стан орган≥зму. ѕ≥дтвердженн€ цьому медики ви€вили, проанал≥зувавши 9387 медкарт≥ чолов≥к≥в в≥ком 30-50 рок≥в. ‘ах≥вц≥ поставили перед собою мету д≥знатис€, в чому причина безпл≥дд€. Ѕула оброблена ≥нформац≥€ про обс€г е€кул€ту, концентрац≥њ ≥ рухливост≥ сперматозоњд≥в.

—постереженн€ показало, що приблизно 50% проблем з фертильн≥стю пов'€зан≥ з дефектами сперматозоњд≥в, при цьому 44% таких чолов≥к≥в мали ≥нш≥ проблеми з≥ здоров'€м. як правило, це були захворюванн€, пов'€зан≥ з кровооб≥гом (г≥пертон≥€, хвороби серц€, судинн≥ аномал≥њ).

ѕри цьому анал≥з дозвол€в ви€вити тривожн≥ симптоми у в≥дносно молодих чолов≥к≥в. ƒо реч≥, у м≥ру зб≥льшенн€ числа аномал≥й нас≥нн€, п≥двищувавс€ ризик шк≥рних захворювань або гормональних порушень. ≤ це ц≥лком зрозум≥ло: близько 15% ген≥в пов'€зано з репродуктивною функц≥Їю, а б≥льш≥сть ген≥в даноњ групи важлив≥ ≥ дл€ ≥нших функц≥й орган≥зму.