ўо робить людину дурн≥шою?
ўо робить людину дурн≥шою?

–озмови про самовдосконаленн€ сьогодн≥ стали ц≥лком буденними. јле мало хто замислюЇтьс€ про те, що веде до деградац≥њ. ” той же час вчен≥ вид≥лили ц≥лий р€д фактор≥в, через €к≥ ми стаЇмо дурн≥ше.

1. –еал≥т≥-шоу

¬ јвстрал≥њ було проведено досл≥дженн€, учасникам €кого запропонували подивитис€ реал≥т≥-шоу, а в≥дразу п≥сл€ перегл€ду пройти тест на км≥тлив≥сть. ¬и€вилос€, що т≥, хто дививс€ шоу, впоралис€ ≥з завданн€ми набагато г≥рше, н≥ж т≥, хто його не дививс€.

2. —олодощ≥

–егул€рне вживанн€ цукру прот€гом 6 тижн≥в ≥ б≥льше пригальмовуЇ роботу мозку, утруднюючи запам'€товуванн€ ≥ навчанн€.

3. ќдночасне виконанн€ дек≥лькох завдань

¬чен≥ —тенфордського ун≥верситету визначили, що люди, €к≥ пост≥йно використовують в≥дразу дек≥лька електронних засоб≥в (наприклад, телефон, ноутбук, фотоапарат), г≥рше зосереджуютьс€, контролюють свою пам'€ть ≥ переключаютьс€ з одн≥Їњ д≥€льност≥ на ≥ншу.

4. ∆увальна гумка

∆уйка пог≥ршуЇ короткочасну пам'€ть, зокрема, впливаЇ на запам'€товуванн€ посл≥довност≥ ≥ в≥дм≥нних рис.

5. ѕорушенн€ б≥оритму орган≥зму

“аке трапл€Їтьс€, наприклад, при перельот≥ через к≥лька часових по€с≥в. ¬чен≥ провели експеримент з хом'€ками, при €кому зм≥нювали њх режим кожн≥ три дн≥ прот€гом м≥с€ц€. ¬ результат≥ у тварин почало виробл€тис€ на 50% нейрон≥в менше, н≥ж при нормальному режим≥.

6. ѕ≥двищений р≥вень фтору

ƒосл≥дженн€ показали, що у д≥тей, що живуть в районах з високим вм≥стом фтору, р≥вень IQ значно нижче, н≥ж у тих, хто живе в районах з нормальним р≥внем ц≥Їњ речовини. ‘тор часто входить до складу питноњ води.

7. “≥лесн≥ покаранн€ в дитинств≥

”н≥верситетом ћан≥тоби було проведено масштабне досл≥дженн€, в ход≥ €кого вчен≥ з'€сували, що 5% вс≥х розумових порушень стали причиною шльопанн€ та ≥нш≥ т≥лесних покарань в дитинств≥.

8.ѕасивне кур≥нн€

ѕро шкоду пасивного кур≥нн€ вже сказано досить багато в прес≥. јле тепер Ї з'€сувавс€ ще один його негативний чинник - пасивне кур≥нн€ знижуЇ IQ ≥ усп≥шн≥сть у школ≥ у д≥тей, €к≥ пост≥йно йому п≥ддаютьс€.

9. —нод≥йне ≥ антидепресанти

–егул€рний прийом цих препарат≥в може викликати втрату пам'€т≥, слабоумство ≥ нав≥ть суњцидальн≥ думки. ” тих, хто приймаЇ в≥дразу обидва препарати, можуть виникнути проблеми з центральною нервовою системою.

10. ƒеф≥цит йоду

Ќашому орган≥зму потр≥бно зовс≥м маленька к≥льк≥сть йоду. ѕри цьому дуже важливо, щоб в≥н був присутн≥й ще до народженн€. якщо п≥д час внутр≥шньоутробного розвитку був присутн≥й деф≥цит йоду, це може призвести до серйозних ф≥зичних та розумових порушень. ј у дорослоњ людини нестача йоду може призвести до скороченн€ р≥вн€ IQ на 13 одиниць.