ому властива психолог≥€ жертви?
 ому властива психолог≥€ жертви?
 ому властива психолог≥€ жертви?

 ожен з нас хоча б раз у житт≥ в≥дчував себе жертвою. ≤ не обставин, а ≥нших людей: нашими Ђкатамиї виступали старш≥ товариш≥, вчител≥, колеги по робот≥, р≥зн≥ шахрањ або нав≥ть ц≥л≥ компан≥њ п≥д прикритт€м всесв≥тньо в≥домих бренд≥в. «агалом, напевно, вс≥ погод€тьс€, що в шкур≥ жертви знаходитис€ не дуже приЇмно. ≤ все н≥чого, €кщо це були поодинок≥ випадки в житт≥, але Ї люди, €к≥ пост≥йно потрапл€ють в под≥бн≥ ситуац≥њ. «агалом, ц≥лком можна говорити про комплекс жертви.

як≥ фактори визначають психолог≥ю жертви?

1. Ќизька самооц≥нка 

÷е очевидно - €кщо ти не ц≥нуЇш себе, тебе не ц≥нують оточуюч≥. як результат, людину пост≥йно навантажують додатковою роботою, при цьому можуть ≥ недоплатити, часто робл€ть крайньою.

ѕричину низькоњ самооц≥нки необх≥дно в≥дшукати в дитинств≥. якщо дитин≥ з малих рок≥в п≥дкреслюють њњ недол≥ки, то з ними вона ≥ виросте. ј доросл≥ пот≥м ще й дивуватис€ будуть: у кого вона така? Ѕатькам треба ч≥тко усв≥домити, що пост≥йне тиканн€ носом в проблему њњ не вир≥шить, а лише посилить, ≥ в нещаслив≥й дол≥ дитини будуть винн≥ т≥льки вони сам≥.

2. «алежн≥сть в≥д думки оточуючих

якщо людина надто турбуЇтьс€, €к буде вигл€дати в очах натовпу, њй можна нав'€зати все, що завгодно: це стосуЇтьс€ ≥ алкоголю, ≥ даремних покупок.

«вичайно, думка оточуючих поважати треба, але сво€ маЇ бути на першому м≥сц≥.

3. Ѕо€знь в≥др≥зн€тис€ в≥д ≥нших

Ќас з дитинства вчили, що Ђтреба бути, €к ус≥ї, а будь-€кий про€в ≥ндив≥дуал≥зму вже вважавс€ викликом сусп≥льству. ¬ результат≥, багато людей бо€тьс€ виходити за рамки своњх стереотип≥в. ÷им страхом вм≥ло користуютьс€ нечист≥ на руку люди: заздалег≥дь знаючи, що людина не захоче привертати до себе уваги, голосно просити про допомогу, вони з урахуванн€м цього ≥ вибудовують своњ п≥дступн≥ плани. як приклад, може бути презентац≥€ досить сумн≥вних послуг або товар≥в. ¬с≥ слухають, розз€вивши рота, вс≥ д≥стали грош≥, все заплатили. ѕеред прийн€тт€м важливого р≥шенн€, все ваганн€ в сторону - задавайте будь-€к≥ питанн€, нав≥ть сам≥ дурн≥. ј ось сором'€злив≥сть може вам дуже дорого коштувати.

4. «авищен≥ вимоги до себе

Ќаше вихованн€ було так побудовано, що з дитинства ми все повинн≥ були робити добре. ќсь багато хто ≥ вистрибуЇ з трус≥в, прагнучи Ђв≥дпов≥дати ≥деалуї. ј ≥нод≥ корисно просто с≥сти ≥ розслабитис€.

5. Ѕо€знь невдач

≤нод≥ в житт≥ треба ризикувати, щоб перестрибнути на б≥льш комфортний р≥вень. ј €кщо кричати Ђвсе пропалої, то можна так ≥ прожити все житт€ з козлопод≥бним чолов≥ком або пропрацювати до к≥нц€ дн≥в на ненависн≥й робот≥ за коп≥йки. јле варто представити в своњй у€в≥, що вс≥ ц≥ оч≥куван≥ страхи вже в≥дбулис€, ≥ ви зрозум≥Їте, що св≥т не завалитьс€, а може розгорнутис€ до вас обличч€м ...