Ћ≥кар≥ ви€вили активн≥сть мозку в стан≥ коми
Ћ≥кар≥ ви€вили активн≥сть мозку в стан≥ коми
 Ћ≥кар≥ ви€вили активн≥сть мозку в стан≥ коми

—тан коми давно викликаЇ багато питань у медицини. ≤снуЇ багато верс≥й щодо процес≥в, €к≥ в≥дбуваютьс€ в мозку людини при дан≥й патолог≥њ.

—аме слово Ђкомаї з давньогрецькоњ мови перекладаЇтьс€ €к Ђглибокий сонї. —учасна медицина характеризуЇ кому €к максимальний ступ≥нь патолог≥чного гальмуванн€ центральноњ нервовоњ системи.

Ќещодавно нейроф≥з≥ологи ви€вили де€ку активн≥сть нервових кл≥тин в коматозному мозку. ¬и€вилос€, що нейрони Ђмертвогої мозку весь час продовжують обм≥нюватис€ сигналами.

ƒане €вище пом≥тив румунський л≥кар Ѕогдан ‘лореа, €кий спостер≥гав за своњм пац≥Їнтом, що перебував у глибок≥й ком≥ внасл≥док передозуванн€ антиеп≥лептичних препарат≥в. якщо ран≥ше вважалос€, що в стан≥ коми мозок буквально вмираЇ, то тепер учен≥ заф≥ксували певн≥ його д≥њ.

“акож канадськ≥ нейроф≥з≥ологи п≥дтвердили присутн≥сть де€ких форм активност≥ нервових кл≥тин у мозку п≥д час коми. « ц≥Їю метою в стан кл≥н≥чноњ смерт≥ були занурен≥ к≥лька к≥шок. —постереженн€ показали, що активн≥сть в≥дбувалас€ зон≥ пам'€т≥, а також в зон≥ обробки ≥нформац≥њ мозком - г≥покамп≥, частково дан≥ сигнали надходили в нижн≥ шари кори.

Ќове в≥дкритт€ може по€снити здатн≥сть людського орган≥зму краще справл€тис€ з важкими ушкодженн€ми мозку та ≥нших орган≥в в стан≥ глибокоњ коми. ’оча дл€ п≥дтвердженн€ таких €вищ необх≥дн≥ додатков≥ €вища, але вже на€вн≥ в≥домост≥ дають над≥ю на розробку нового п≥дходу до виведенн€ з коми. “епер, €кщо при тривал≥й ком≥ перед родичами хворого стоњть важкий виб≥р Ђв≥дключати або нехай живеї, на користь останнього додаЇтьс€ ще б≥льше ваги.


11.08.2014