ўо таке автоб≥ограф≥чна пам'€ть?
ўо таке автоб≥ограф≥чна пам'€ть?
ўо таке автоб≥ограф≥чна пам'€ть?

“рапл€ютьс€ под≥њ в житт≥, €к≥ нам хочетьс€ запам'€тати посекундно. ќднак наша пам'€ть зрадницьки знищуЇ багато подробиць з житт€. јле неможливо зн€ти все житт€ на камеру. ќднак Ї люди, дл€ €ких не складаЇ труднощ≥в згадати той чи ≥нший день з њхнього житт€ до найдр≥бн≥ших подробиць.

¬и пам'€таЇте, що було на св€тковому стол≥ 1 с≥чн€ 1984? ј у що ви були од€гнен≥ 28 жовтн€ 1998?

“ак≥ подробиц≥, що стали з часом абсолютно незначними, мало хто в змоз≥ згадати. ќднак Ї люди, €к≥ пам'€тають своЇ житт€, починаючи з певного в≥ку, детально, включаючи дн≥ тижн€ ≥ дати, в €к≥ сталис€ т≥ чи ≥нш≥ под≥њ.

” таких людей сильно розвинена автоб≥ограф≥чна пам'€ть. Ќещодавно вчен≥ змогли встановити причину такого феномена.

ƒосл≥дники з ”н≥верситету  ал≥форн≥њ обстежили 11 ос≥б з под≥бними зд≥бност€ми. ѓм вдалос€ вид≥лити €скраво виражен≥ ≥ндив≥дуальн≥ особливост≥ в дев'€ти структурах мозку. як ≥ оч≥кувалос€, велика частина в≥дм≥нностей була ви€влена в зон≥, в≥дпов≥дальн≥й за автоб≥ограф≥чну пам'€ть.  р≥м того, у випробовуваних б≥ла речовина в середн≥й ≥ передн≥й дол≥ головного мозку ви€вилос€ б≥льш щ≥льною, н≥ж у б≥льшост≥ звичайних людей.

ѕростеживши под≥бн≥ аномал≥њ в мозку, вчен≥ змогли отримати лог≥чний опис того, що в≥дбуваЇтьс€ в голов≥ людини з даними зд≥бност€ми.

¬перше €вище високорозвиненоњ автоб≥ограф≥чноњ пам'€т≥ було описано в 2006 роц≥. « тих п≥р вчен≥ обстежили б≥льше 500 чолов≥к, €к≥ знайшли у себе зд≥бност≥ до феноменального запам'€товуванн€ подробиць житт€. јле вчен≥ змогли п≥дтвердити це лише у 33 ос≥б з них, серед €ких були 11 ос≥б з попереднього досл≥дженн€. ј результати 37 людей ви€вилис€ сп≥рними ≥ були в≥дправлен≥ на дообстеженн€.

ѕри цьому вчен≥ в≥дзначають, що люди з такими зд≥бност€ми не перевищують людей в тестах на запам'€товуванн€. ” той же час вони волод≥ють особливим видом пам'€т≥ ≥ здатн≥ запам'€товувати довг≥ ланцюжки под≥й ≥ чисел.

    04.08.2014