4 способи позбутис€ стресу
4 способи позбутис€ стресу

—трес - причина наших хвороб ≥ нещасть. —початку нам здаЇтьс€, що в≥н здатний просто з≥псувати настр≥й або зм≥нити св≥тогл€д, але у насл≥док ви€вл€Їтьс€, що стрес суттЇво послаблюЇ ≥мун≥тет. ” зв'€зку з цим можуть розвиватис€ серцево-судинн≥ захворюванн€ та багато ≥нших.

ќднак наука даЇ нам п≥дказки, €к легко можна зн€ти стрес. якщо ви зустр≥чали у своЇму житт≥ холоднокровних на перший погл€д людей, то майте на уваз≥ - вони вм≥ло користуютьс€ запропонованими нижче прийомами.

1. ƒиханн€

«давалос€ б, що за порада? јдже ми ≥ так дихаЇмо! ќднак часто ми забуваЇмо дихати глибоко. ” напруженому стан≥ ми дихаЇмо часто ≥ поверхнево. јле €кщо прот€гом дек≥лькох хвилин глибоко вдихати ≥ видихати, то напруга п≥де повн≥стю, в першу чергу з грудей ≥ плечового по€са.  р≥м того, глибоке диханн€ допомагаЇ насичувати кров киснем, €кий допомагаЇ знизити р≥вень стресу.

2. «роб≥ть паузу

ѕрацюючи над €коюсь складною задачею, €ка позбавл€Ї вас спокою, перерв≥тьс€. ѕросто пройд≥тьс€ або тимчасово сфокусуйте увагу на чомусь сторонноьму. ÷е допоможе погл€нути на проблему п≥д ≥ншим кутом ≥ знайти просте р≥шенн€. „асто €кесь зан€тт€ наст≥льки поглинаЇ нас, що ми включаЇмо нав≥ть емоц≥њ. якщо ви в≥дчуваЇте, що перевантажен≥, постарайтес€ забути про це ненадовго. „ерез короткий час ви зможете повернутис€ до цього зан€тт€ з≥ св≥жою головою.

3. —п≥лкуйтес€

Ћюдина не може повноц≥нно жити ≥зольовано в≥д сусп≥льства. ЅуваЇ, що стрес змушуЇ нас ховатис€ у своњй раковин≥, нам нав≥ть не хочетьс€ виходити з дому. јле саме сп≥лкуванн€ стане прекрасним способом зн€ти внутр≥шнЇ напруженн€. —п≥лкуванн€ з друз€ми подаруЇ вам полегшенн€. јле зустр≥тис€ з друз€ми, це не означаЇ вилити на них вс≥ своњ скарги. «вичайно, випустити пару необх≥дно, але не варто зациклюватис€, так ви зробите лише г≥рше.  орисним дл€ вас стане сусп≥льство позитивних людей з гарним настроЇм.

4. —порт

ѕ≥д час ф≥зичних вправ в≥дбуваЇтьс€ зб≥льшенн€ частоти серцевих скорочень, що призводить до виробленн€ орган≥змом р≥зних корисних гормон≥в, таких €к дофам≥н. ј посилене постачанн€ м'€з≥в киснем зн≥ме напругу. ѕроб≥жка, велопрогул€нка, плаванн€ в басейн≥, гра в м'€ч - все це ≥ багато ≥ншого гарантовано пол≥пшить самопочутт€.