„ому шк≥ра на пальц€х морщитьс€ в≥д води?
„ому шк≥ра на пальц€х морщитьс€ в≥д води?
„ому шк≥ра на пальц€х морщитьс€ в≥д води?

 оли ми довгий час перебуваЇмо у вод≥, то пом≥чаЇмо, €к шк≥ра на пальц€х починаЇ кривитис€. „ому так в≥дбуваЇтьс€?

«ац≥кавившись цим €вищем, вчен≥ провели ц≥ле досл≥дженн€ ≥ з'€сували, що зморшкувата шк≥ра даЇ нашому т≥лу де€к≥ переваги, наприклад таку, €к краще зчепленн€ з мокрою поверхнею. “обто, скривившись в≥д води, наша шк≥ра може працювати €к шипи на автомоб≥льних шинах на слизьк≥й дороз≥.

ƒовгий час вчен≥ вважали, що зморщуванн€ пальц≥в пов'€зано з осмосом, €вищем просочуванн€ розчин≥в кр≥зь проникн≥ орган≥чн≥ перегородки - потрапл€ючи у верхн≥й шар шк≥ри, вода викликаЇ њњ набуханн€ ≥ створюЇ вс≥ ц≥ нер≥вност≥.

Ќасправд≥ це активний процес, контрольований вегетативною нервовою системою. «вужуючись, кровоносн≥ судини зм≥нюють рельЇф шк≥ри на пальц€х. ј так €к цей процес активний, можна припустити, що в≥н служить дл€ певноњ мети.

ћожливо, на певному етап≥ еволюц≥њ, зморшки в≥д вологи на пальц€х допомагали нашим пращурам збирати €годи в мокр≥й рослинност≥ або ≥ншу њжу в поточн≥й вод≥, а пальц≥ н≥г в такому стан≥ допомагали краще сто€ти на ногах у дощову погоду.

” ход≥ експерименту було ви€влено, що перем≥щенн€ вологих предмет≥в зморшкуватими пальц€ми виконувалос€ значно швидше, н≥ж сухими ≥ гладкими.