—трес небезпечний дл€ судин
 —трес небезпечний дл€ судин

якщо людина п≥ддаЇтьс€ пост≥йним стресам, то рано чи п≥зно це позначитьс€ на њњ здоров'њ. Ќа подоланн€ нервових потр€с≥нь наш орган≥зм витрачаЇ величезн≥ психолог≥чн≥ ресурси, €к≥ не можуть бути неск≥нченними. ¬ результат≥ ми отримуЇмо хрон≥чну втому, безсонн€, г≥пертон≥ю, шлунково-кишков≥ розлади, серцево-судинн≥ захворюванн€.

јле ≥ це ще не вс≥ Ђпринадиї стресу. Ќещодавно досл≥дники ћассачусетського загального госп≥талю сп≥льно з гарвардськими колегами з'€сували, що в результат≥ стресу виростаЇ к≥льк≥сть б≥лих кров'€них т≥лець, €к≥ стають причиною запаленн€ в уже на€вних холестеринових в≥дкладинах.

ўоб п≥дтвердити своњ здогадки щодо ц≥Їњ г≥потези, учен≥ проанал≥зували стан медичного персоналу в≥дд≥ленн€ ≥нтенсивноњ терап≥њ, €кий п≥ддававс€ хрон≥чному стресу на робот≥. ” результат≥ ви€вилос€, що число б≥лих кров'€них кл≥тин виросло у кожного з них.

“е ж саме показали ≥ досл≥ди на мишах - к≥льк≥сть б≥лих кров'€них т≥лець зростаЇ при хрон≥чному стрес≥.

¬далос€ з'€сувати, що р≥вень лейкоцит≥в п≥двищуЇтьс€ через приплив адренал≥ну, що негативно впливаЇ на запальний процес, що в≥дбуваЇтьс€ в холестерин, чим зб≥льшуЇтьс€ ризик в≥дриву Ђбл€шокї, а це п≥двищуЇ ризик серцевих напад≥в ≥ ≥нсульт≥в.


22.07.2014