4 л€каючих факта про самотн≥сть
4 л€каючих факта про самотн≥сть
4 л€каючих факта про самотн≥сть

Ќавр€д чи можливо знайти людину, €ка хоча б раз в житт≥ не в≥дчувала себе самотньою. ≤ п≥вб≥ди, коли це тимчасова обставина, викликана перењздом або зм≥ною роботи. јле дл€ багатьох людей самотн≥сть - це спос≥б житт€, зм≥нити €кий буваЇ не п≥д силу.

” ход≥ досл≥джень психологи сп≥льно з медиками встановили, що самотн≥сть може призвести до неспри€тливих насл≥дк≥в дл€ здоров'€. „им саме загрожуЇ нашому орган≥зму самотн≥сть?

1. —амотн≥сть може сприйматис€ мозком €к ф≥зичний б≥ль

¬чен≥ пом≥тили, що в≥дчутт€ в≥дторгнутост≥, €ке в≥дд≥л€Ї нас в≥д сусп≥льства, актив≥зуЇ т≥ ж д≥л€нки мозку, €к≥ ф≥ксують ≥ ф≥зичний б≥ль.

÷е по€снюЇтьс€ з точки зору еволюц≥њ: наш≥ предки покладалис€ на свою соц≥альну групу з метою не т≥льки сп≥лкуванн€, а й виживанн€. ¬≥дд≥ленн€ в≥д групи означало небезпеку.

2. —амотн≥сть викликаЇ безсонн€

ƒосл≥дженн€ 2011 показало, що самотн≥ люди част≥ше страждають в≥д порушенн€ сну. ѕри цьому зв'€зок м≥ж самотн≥стю ≥ безсонн€м збер≥гавс€ нав≥ть при на€вност≥родини. “обто стало зрозум≥ло, що самотн≥сть не залежить в≥д реальних обставин, а в≥д того, €к люди њх сприймають.

3. —амотн≥сть загрожуЇ недоумством

” 2012 роц≥ в јмстердам≥ було проведено досл≥дженн€ за участю 2200 л≥тн≥х волонтер≥в. як ви€вилос€, що т≥ з них, хто в≥дчував себе самотн≥м, були б≥льш схильн≥ до розвитку недоумства, н≥ж т≥, хто насправд≥ жив на самот≥.

4. —амотн≥сть може стати причиною передчасноњ смерт≥

як з'€сувалос€ ≥ житт€ на самот≥, ≥ почутт€ самотност≥ можуть зб≥льшити ризик ранньоњ смерт≥.

ќдне з досл≥джень, в €кому брали участь 45 тис€ч людей в≥д 45 рок≥в ≥ старше, що страждали серцевими захворюванн€ми, показало, що самотн≥ люди б≥льш схильн≥ до високого ризику померти в≥д серцевих напад≥в, ≥нсульт≥в та ≥нших ускладнень прот€гом чотирьох рок≥в.