—лухайте музику ≥ розумн≥шайте!
—лухайте музику ≥ розумн≥шайте!
 —лухайте музику ≥ розумн≥шайте!

„ому музика впливаЇ на наш настр≥й? ¬и€вл€Їтьс€, це в≥дбуваЇтьс€ п≥д впливом ц≥лоњ низки нейронних систем. ≈ксперти з ”н≥верситету Ћюксембургу з'€сували, що музика стимулюЇ в≥дд≥ли мозку, що в≥дпов≥дають за пам'€ть, мову ≥ рухов≥ функц≥њ. —аме з ц≥Їњ причини музику рекомендують слухати €комога част≥ше.

¬чен≥ провели експериментальну Ђмузичну терап≥юї, за допомогою €коњ вдалос€ домогтис€ пол≥пшенн€ загального самопочутт€, зн≥мавс€ б≥ль ≥ внутр≥шнЇ напруженн€ у хворих людей. ”часниками досл≥дженн€ стали л≥тн≥ люди, в тому числ≥ залежн≥ в≥д сторонньоњ допомоги ≥ самост≥йн≥, з ознаками недоумства ≥ при здоровому глузд≥.

–езультати досл≥джень вчен≥ опубл≥кували в журнал≥ ЂMedical Hypothesesї. ¬они в≥дзначили, що вплив музики неоц≥ненний дл€ запоб≥ганн€ хвороби јльцгеймера ≥ старечого маразму. ћузика показала свою ефективн≥сть при л≥куванн≥ нервово-псих≥чних розлад≥в. ” той же час сам≥ механ≥зми впливу музики на мозок дос≥ залишаютьс€ не вивченими до к≥нц€, незважаючи на зростанн€ ≥нтересу вчених до ц≥Їњ теми в останн≥ роки.

¬ одному з останн≥х досл≥джень вчен≥ з'€сували, що музика впливаЇ на черепно-мозков≥ нерви людей будь-€кого в≥ку: в≥д ембр≥она до старост≥. Ќа думку вчених, розвиток, оновленн€ та в≥дновленн€ черепноњ кл≥тини в≥дбуваЇтьс€ за допомогою вид≥ленн€ стероњдних гормон≥в, що призводить до п≥двищенн€ еластичност≥ мозку.

ѕ≥д впливом музики утворюютьс€ нов≥ р≥вн≥ стероњд≥в, так само, €к п≥д впливом кортизону, тестостерону та естрогену. јле на в≥дм≥ну в≥д л≥к≥в з аналог≥чними властивост€ми, музика безпечна ≥ не маЇ жодних поб≥чних ефект≥в.

¬ експеримент≥ з мишами, €ким включали спок≥йну музику прот€гом 21 дн€, вчен≥ ви€вили, що в мозку тварин в≥дбулос€ зб≥льшенн€ к≥лькост≥ нейротроф≥чного фактора г≥покампу. “акож музика пом≥тно п≥двищила здатн≥сть мишей до навчанн€.

 

¬ результат≥ дек≥лькох експеримент≥в ≥ досл≥джень вчен≥ д≥йшли висновку, що музика корисна в л≥куванн≥ де€ких патолог≥й, пов'€заних з порушенн€м роботи нервовоњ системи.