ѕесим≥сти про€вл€ють б≥льше креативу на робочому м≥сц≥?
ѕесим≥сти про€вл€ють б≥льше креативу на робочому м≥сц≥?
ѕесим≥сти про€вл€ють б≥льше креативу на робочому м≥сц≥?

як часто начальник нар≥каЇ, що в його колектив≥ не вистачаЇ креативних ум≥в. ” той же час досл≥дженн€ показали, що сам≥ негативно налаштован≥ ≥ буркотлив≥ сп≥вроб≥тники можуть про€вити дивовижний творчий потенц≥ал.

ƒивно, але зг≥дно з проведеними нещодавно досл≥дженн€м було встановлено, що найб≥льш креативними ви€вл€ютьс€ найб≥льш песим≥стично налаштован≥ сп≥вроб≥тники.

—п≥льний бельг≥йсько-н≥мецький проект п≥д кер≥вництвом –ональда Ѕледов ≥  етр≥н –оз≥нг показало, що негативне мисленн€ допомагаЇ людин≥ зосередитис€ на завданн€х ≥ на тих зусилл€х, €к≥ необх≥дно зробити, щоб њх вир≥шити.

ќт ≥ виходить, що начальству необх≥дно просто навчитис€ вм≥ло користуватис€ негативним мисленн€м своњх похмурих п≥длеглих, бо саме вони найб≥льш схильн≥ до скрупульозного ≥ об'Їктивному оц≥нюванню ситуац≥њ, а також таке мисленн€ здатне закласти основу дл€ гранд≥озних ≥дей.

Ђћоњ сп≥вавтори ≥ € пор≥внюЇмо цей феномен з в≥дродженн€м фен≥кса - м≥фолог≥чноњ ≥стоти, €кий згораЇ вщент, а пот≥м повстаЇ з попелу, ≥ знову стаЇ прекрасним птахомї, - по€снюЇ Ѕледов.

¬чен≥ прийшли до висновку, що ц≥кав≥ ≥дењ - це насл≥док активного процесу, в €кому людина переживаЇ фазу негативного мисленн€ ≥ негативних в≥дчутт≥в, за €кими сл≥дуЇ пер≥од максимально позитивного мисленн€ ≥ наст≥льки ж позитивних емоц≥й.

ƒосл≥дники провели опитуванн€ б≥льше 100 профес≥онал≥в з р≥зних сфер, у тому числ≥ ≥ б≥знесмен≥в, психолог≥в, педагог≥в та ≥нженер≥в, €к≥ два рази на день (до роботи ≥ п≥сл€) заповнювали анкету. ¬и€вилос€, що р≥вень креативу у тих, хто прийшов на роботу похмурим, був набагато вищим.


18.07.2014