’арчова Ђп'€т≥ркаї дл€ мозку
’арчова Ђп'€т≥ркаї дл€ мозку
’арчова Ђп'€т≥ркаї дл€ мозку

ѕобита фраза Ђћи - те, що ми њмої маЇ правдиву п≥дставу. јдже д≥йсно все досить просто: можна вживати продукти, €к≥ зм≥цнюють здоров'€, а можна заштовхувати в себе все, що нас вбиваЇ; одн≥ продукти стимулюють роботу мозку, ≥нш≥ - отупл€ють нас.

¬чен≥ вже давно ви€вили певний зв'€зок м≥ж рац≥оном харчуванн€ ≥ функц≥ональн≥стю мозку. „им корисн≥ше наша њжа, тим ми б≥ль з≥бран≥, чим б≥льше в нашому меню нап≥вфабрикат≥в ≥ цукру, тим слабк≥ше концентрац≥€ уваги. ѕропонуЇмо познайомитис€ з п'€тьма продуктами, €к≥ допомагають направл€ти наш≥ думки в потр≥бне русло ≥ покращують здатн≥сть до навчанн€.

1. ¬ода

ўо може бути натуральн≥ше води? ¬ода вкрай важлива дл€ орган≥зму, так €к в≥н сам на 70% складаЇтьс€ з нењ. ” 2011 роц≥ було проведено досл≥дженн€, €ке показало, що в≥д спраги мозок зменшуЇтьс€ в розм≥рах. ўоб в≥дшкодувати втрату вологи, доросл≥й людин≥ на добу необх≥дно випивати приблизно по 3 л води.

2. ¬олоськ≥ гор≥хи

«овн≥шн≥й вигл€д €дра волоського гор≥ха сильно нагадуЇ мозок. ≤ це не зб≥г. “ак≥ гор≥хи насичен≥ корисними дл€ мозку антиоксидантами. ќдне з досл≥джень показало, що у волоському гор≥с≥ м≥ститьс€ речовина, що допомагаЇ обробл€ти ≥нформац≥ю ≥ робити висновки. ≤нш≥ досл≥дженн€ показали, що 2% вм≥ст волоського гор≥ха в добовому рац≥он≥ обертаЇ назад стар≥нн€ мозку, включаючи в≥ков≥ порушенн€ моторики ≥ когн≥тивноњ функц≥њ.

3. ќливкова ол≥€

ќливкова ол≥€ Ї багатим джерелом мононасичених жир≥в. “од≥ €к насичен≥ жири, що м≥ст€тьс€ в м'€с≥ та молочних продуктах, спри€ють стар≥нню мозку, то мононасичених жири д≥ють з точн≥стю навпаки. ƒосл≥дженн€ показали, що у ж≥нок, €к≥ регул€рно вживають мононасичен≥ жири, мозок ви€вл€Їтьс€ на 6-7 рок≥в молодше њх б≥олог≥чного в≥ку.

4. „орниц€

÷€ €года сповнена антиоксидантами, що перешкоджають утворенню в≥льних радикал≥в. ќпин€ючись в нервовоњ тканини, ц≥ антиоксиданти борютьс€ з в≥ковими порушенн€ми здатност≥ до навчанн€, покращують функц≥ю нейрон≥в. “акож чорниц€ допомагаЇ запоб≥гти дегенерац≥ю мозку ≥ добре покращуЇ пам'€ть.

5.  ава

ясна р≥ч, маЇтьс€ на уваз≥ натуральна кава, а не незрозум≥лий порошок з довколишнього магазина з≥ вс≥л€кими дом≥шками. Ќатуральна кава ефективна дл€ п≥двищенн€ концентрац≥њ уваги ≥ розумових зд≥бностей. ” той же час важливо розум≥ти, що кофењн - речовина, що викликаЇ звиканн€ при регул€рному прийом≥, тому сл≥д дотримуватис€ пом≥рност≥ в його вживанн≥.