„им Ї дл€ вас коханн€?
„им Ї дл€ вас коханн€?

Ѕ≥льш≥сть людей так влаштован≥, що потребують душевного тепла ≥ншоњ людини. “ому майже кожен ≥з нас в≥рить в ≥снуванн€ спор≥дненоњ душ≥, ≥деальноњ другоњ половинки. ¬одночас наш≥ у€вленн€ про любов робл€ть величезний вплив на взаЇмини.

ѕри вс≥х наших романтичних поривах знайти свою половинку, психологи попереджають, що так≥ переконанн€ не йдуть на користь в≥дносинам.

Ќедавно психологи —пайк Ћ≥ ≥ Ќорберт Ўварц провели досл≥дженн€ двох основних тип≥в у€вленн€ людини про коханн€:

- Ђ≥деальна параї - люди впевнен≥, що ≥снуЇ дв≥ людини, створен≥ одна дл€ одноњ, ≥ сама дол€ зробить все, щоб вони були разом;

- Ђподорожї - прихильники такого сприйн€тт€ любов≥ вважають, що двоЇ на шл€ху довгоњ ≥ важкоњ подорож≥, повноњ перешкод ≥ випробувань, долаючи њх разом, Ђзнаход€тьї одне одного.

” досл≥дженн≥ вз€ли участь пари, що складалис€ в тривалих в≥дносинах. ѓм було запропоновано згадати ≥ пом≥ркувати про сп≥льн≥ злети й пад≥нн€. ѕри цьому де€к≥ учасники спочатку були схильн≥ до ≥дењ Ђ≥деальноњ париї, а ≥нш≥ - до Ђподорож≥ї.

ѕри згадц≥ про минул≥ конфл≥кти, прихильники Ђ≥деальноњ париї набагато част≥ше в≥дгукувалис€ про своњ взаЇмини менш задов≥льно, н≥ж т≥, дл€ кому сп≥льне житт€ здаЇтьс€ подорожжю. ќднак ≥ т≥, й ≥нш≥ приблизно однаково в≥дгукувалис€ про щаслив≥ моменти житт€.

“аким чином, дане досл≥дженн€ п≥дтвердило перв≥сну г≥потезу про те, що люди, переконан≥ в концепц≥њ ≥деального союзу ≥ спор≥днених душ, в≥дчувають б≥льше проблем у в≥дносинах, н≥ж т≥, хто вважаЇ себе партнерами по важкому життЇвому шл€ху.

¬с€ проблема в тому, що Ђ≥деал≥стиї насилу сприймають необх≥дн≥сть врегулювати виникаюч≥ конфл≥кти. ¬одночас прихильники Ђподорож≥ї вважають проблеми ≥ сварки нев≥д'Їмною њњ частиною. «вичайно, вони мало в≥дчувають захопленн€ в≥д минулих конфл≥кт≥в, але й розчаруванн€ в≥дчувають менше.

–озм≥рковуючи над питанн€м р≥зного розум≥нн€ любов≥ та впливу њњ на в≥дносини, автори досл≥дженн€ рекомендують час в≥д часу згадувати кл€тву, що промовл€Їтьс€ при укладенн≥ шлюбу:

Ђя беру тебе за свою (дружину/ чолов≥ка), щоб з цього дн€ бути разом, в багатств≥ ≥ б≥дност≥, у хвороб≥ й здоров'њ, об≥ц€ю любити ≥ плекати тебе, поки смерть не розлучить насї.

“аке м≥ркуванн€ допоможе усв≥домити, що любов - це не к≥нцева мета, а сам Ўл€х.