„ому немовл€та с≥паютьс€ у сн≥?
„ому немовл€та с≥паютьс€ у сн≥?
„ому немовл€та с≥паютьс€ у сн≥?

Ќапевно, вс≥ батьки пом≥чали, €к њхн≥ малюки с≥паютьс€ у сн≥. ” багатьох це може нав≥ть викликати тривогу ≥ побоюванн€, що з дитиною щось не так. јле медики заспокоюють: посмикуванн€ у сн≥ пов'€зан≥ з розвитком мозку.

јмериканськ≥ вчен≥ з ”н≥верситету јйови з'€сували, що так≥ посмикуванн€ у сн≥ викликан≥ певними етапами розвитку мозку. “акож вони стверджують, що в так≥ моменти мозок працюЇ зовс≥м ≥накше, н≥ж в хвилини неспанн€.

ѕри кожному рус≥ п≥д час неспанн€ в нашому мозку запускаЇтьс€ механ≥зм, €кий допомагаЇ йому зрозум≥ти, що в≥н зробив цей рух. јле при рус≥ у сн≥ мозок не контролюЇ своњ д≥њ. ¬чен≥ кажуть, що ц€ р≥зниц€ маЇ важливе значенн€, так €к посмикуванн€ у сн≥ в дит€чому в≥ц≥ спри€ють розвитку мозку.

¬ ход≥ досл≥дженн€ було встановлено, що у сн≥ п≥д час фази швидкого руху очей п≥двищуЇтьс€ мозкова активн≥сть. як кажуть фах≥вц≥, коли немовл€та с≥паютьс€ у сн≥, њх мозок Ђвчитьс€ї працювати з к≥нц≥вками.

ƒосл≥дники вивчили активн≥сть мозку новонароджених щур≥в в пер≥од неспанн€ ≥ в пер≥од сну п≥д час фази швидкого руху очей. «а њхн≥ми спостереженн€ми, мозок був набагато активн≥ше при посмикуванн€ у сн≥, н≥ж коли тварини перем≥щалис€ п≥д час неспанн€.

¬ результат≥ було встановлено, що в≥дчутт€, викликан≥ посмикуванн€м к≥нц≥вок п≥д час фази швидкого сну, обробл€ютьс€ мозком ≥накше, н≥ж стимули, що виникають в к≥нц≥вках п≥д час неспанн€ при рус≥. ” фаз≥ швидкого сну мозок новонароджених отримуЇ ≥нформац≥ю про структуру та функц≥њ к≥нц≥вок, сприймаючи њх рухи €к €к≥сь зовн≥шн≥ стимули, але не €к насл≥док власноњ активност≥ орган≥зму.

ƒане в≥дкритт€ ще раз св≥дчить, що посмикуванн€, €к≥ ми спостер≥гаЇмо п≥д час сну у к≥шок, собак ≥ людських немовл€т пов'€зано з розвитком головного мозку, а не з≥ снами.


05.07.2014