як температуру перемогти без л≥к≥в?
як температуру перемогти без л≥к≥в?
як температуру перемогти без л≥к≥в?

 оли у дитини п≥двищуЇтьс€ температура, це завжди прив≥д дл€ занепокоЇнн€ батьк≥в. ќднак пед≥атри стверджують, що температура - це ознака нормальноњ роботи ≥мун≥тету, таким чином орган≥зм реагуЇ на вторгненн€ в≥рус≥в ≥ м≥кроб≥в. ћи намагаЇмос€ швидше збити жар, вливаючи в дитину жарознижуюч≥. ќднак, €к багато раз≥в ми чули про негативний вплив на орган≥зм л≥карських препарат≥в! як же бути?

¬ першу чергу, ми повинн≥ розум≥ти роботу ≥мун≥тету п≥д впливом хвороботворних бактер≥й. ѕ≥двищенн€ температури т≥ла до 38 — стимулюЇ виробленн€ особливих речовин в кров≥ - ≥муноглобул≥н≥в, €к≥ й допомагають впоратис€ з хворобою. ÷е говорить про те, що у малюк≥в температуру нижче 38,5 — взагал≥ не треба збивати - дайте орган≥зму можлив≥сть самост≥йно боротис€ з в≥русом. ≤ нав≥ть €кщо стовпчик термометра наближаЇтьс€ до 39 — ≥ вище, - не пан≥куйте, не посп≥шайте напхати дитину сиропами на парацетамол≥ або поставити њй св≥чку. «авжди пам'€тайте, що абсолютно нешк≥дливих л≥к≥в не ≥снуЇ, майже вс≥ мають поб≥чн≥ ефекти.

ƒл€ початку спробуйте прост≥ ≥ безпечн≥ способи впоратис€ з температурою, €ка п≥д≥ймаЇтьс€.

≈фективною ви€вл€Їтьс€ очисна кл≥зма. ÷ей спос≥б не т≥льки знизить температуру, але ≥ виведе продукти ≥нтоксикац≥њ, викликаною ≥нфекц≥Їю, ≥ запоб≥жить њх повторному всмоктуванню в кишечник. ўоб не дати вод≥ просто всмоктатис€ в кишечник, приготуйте г≥пертон≥чний розчин: на 1 скл€нку теплоњ кип'€ченоњ води 1 ч. ложка сол≥. ƒитин≥ до п≥вроку достатньо ввести до 50 мл цього розчину, в≥д п≥вроку до 1,5 рок≥в - до 100 мл, дитин≥ в≥д 2 рок≥в вже можна вводити до 1 скл€нки р≥дини. якщо малюк страждаЇ дисбактер≥озом, то в розчин дл€ кл≥зми можна додати наст≥й ромашки або дерев≥ю.

ƒругий безпечний, але д≥Ївий спос≥б зниженн€ температури, - обтиранн€ оцтом. ¬ 1 л прохолодноњ води розчин≥ть 1 ст. ложку оцту. ѕеред тим €к розд€гнути дитину, перев≥рте, чи немаЇ в к≥мнат≥ прот€г≥в. ѕот≥м витр≥ть т≥ло малюка р€сно змоченою в розчин≥ марлею. ќсобливо добре протр≥ть пахов≥ ≥ шийн≥ складки, л≥ктьов≥ ≥ кол≥нн≥ згини, пахвов≥ западини. «ачекайте, поки р≥дина висохне, а пот≥м повтор≥ть ще раз ≥ од€гн≥ть дитину в суху б≥лизну. јле цей спос≥б не можна застосовувати, €кщо на т≥л≥ дитини висипанн€ або дерматит, а також, €кщо при висок≥й температур≥ т≥ла стопи ≥ долоньки залишаютьс€ холодними.

”никнути л≥карського подоланн€ високоњ температури допоможе ≥ холодне обгортанн€. ƒл€ цього шматок лл€ноњ тканини змоч≥ть у холодн≥й вод≥ ≥ добре в≥д≥жм≥ть. ќберн≥ть малюка в≥д пахв до стоп мокрою тканиною, а зверху обмотайте сухим рушником ≥ укутайте в теплу ковдру. ѕриблизно через годину дитина пропот≥Ї, п≥сл€ чого њњ треба сполоснути п≥д душем, добре витерти ≥ од€гнути в суху б≥лизну.

ќбов'€зково при температур≥ р€сне питт€, краще подкислене, морс з брусниц≥ або журавлини.

„ергуйте описан≥ способи або застосовуйте њх, комб≥нуючи. Ўвидше за все, так вам вдастьс€ перемогти високу температуру без л≥к≥в. “≥льки в крайньому випадку давайте малюков≥ жарознижуюче, призначене т≥льки дл€ д≥тей. ≤ пам'€тайте - н≥ в €кому раз≥ не давайте малюков≥ асп≥рин!

 01.07.2014