як висипатис€ молод≥й мам≥?
як висипатис€ молод≥й мам≥?

Ќарешт≥ настала та довгооч≥кувана мить, коли п≥сл€ дев'€ти м≥с€ц≥в ваг≥тност≥ ви можете об≥йн€ти свого малюка. ” захват≥ материнства загострюютьс€ вс≥ в≥дчутт€ ж≥нки. ќднак разом з рад≥стю з'€вл€Їтьс€ ц≥лодобова зайн€т≥сть, регул€рн≥ виснажлив≥ вставанн€ ночами, тривога за здоров'€ малюка.

як результат, недосип ≥ накопичена втома стають головною причиною п≥сл€пологовоњ депрес≥њ. ЂЌедоспан≥ї годинни швидко накопичуютьс€, ≥ вже через короткий час ж≥нка починаЇ тихо божевол≥ти. Ќеможлив≥сть повноц≥нно поспати позначаЇтьс€ на загальному самопочутт≥ молодоњ мами: р≥зко м≥н€Їтьс€ настр≥й, з'€вл€Їтьс€ неуважн≥сть, послаблюЇтьс€ км≥тлив≥сть, част≥шають напади головного болю, загострюютьс€ хрон≥чн≥ захворюванн€ ≥ т.п.

¬одночас Ђпоспати про запасї навр€д чи вдастьс€ нав≥ть найближчим часом! ’рон≥чне недосипанн€ призводить до того, що орган≥зм починаЇ г≥рше переносити стреси, з'€вл€ютьс€ зм≥ни на гормональному фон≥, послаблюЇтьс€ ≥мунна система.

як ставитис€ до н≥чних пробуджень дитини?

Ѕудь-€ка маленька дитина у в≥ц≥ до 3-4 рок≥в може проспати без пробудженн€ максимум 6 годин посп≥ль, а част≥ше не б≥льше 5 годин. —права в тому, що у новонароджених абсолютно ≥нша посл≥довн≥сть ≥ тривал≥сть фаз сну: €кщо у дорослоњ людини поверхневий сон займаЇ не б≥льше 1/5 загальноњ тривалост≥ сну, то у малюк≥в - до 4/5. ™ припущенн€, що саме в фаз≥ поверхневого сну йде бурхливий розвиток мозку.

ўоб пережити цей виснажливий пер≥од, дотримуйтес€ к≥лькох порад:

- ввечер≥ л€гайте спати в≥дразу п≥сл€ того, €к заснула дитина, нав≥ть €кщо вас чекають домашн≥ справи - почекають, сон ≥ здоров'€ важлив≥ше;

- коли малюк заснув, побудьте пор€д з ним ще хвилин 20 - приблизно ст≥льки потр≥бно дл€ переходу з фази поверхневого сну, €кий легко перериваЇтьс€, в глибокий сон, ≥накше через к≥лька хвилин вам доведетьс€ повертатис€ до нього знову;

- п≥д час денного сну дитини знаходьте час ≥ дл€ свого в≥дпочинку, це допоможе зберегти сили дл€ зан€ть з крих≥ткою;

- €кщо втома сильно позначаЇтьс€, клад≥ть дитину з собою, це дозволить њй м≥цн≥ше спати, в≥дчуваючи материнське тепло ≥ запах, а нав≥ть €кщо в≥н прокинетьс€, ви можете його приголубити, погладити, ≥, швидше за все, в≥н продовжить св≥й сон.

™ ще к≥лька загальних порад, дотриманн€ €ких допоможе зберегти псих≥ку та здоров'€ молодоњ мами.

1. ¬≥дразу п≥сл€ полог≥в не виходьте на роботу, а скористайтес€ покладеною вам в≥дпусткою. ѕринаймн≥, не потр≥бно буде вставати ще ран≥ше.

2. ¬≥ддавайте перевагу грудному вигодовуванню. ѕогодьтес€, набагато прост≥ше дати дитин≥ вноч≥ груди, н≥ж вставати, щоб п≥д≥гр≥ти або розвести сум≥ш.

3. ќд€гайте на н≥ч малюков≥ памперси: сон в сухост≥ набагато м≥цн≥ший.

4. “урботи про ≥нших домочадц≥в хоча б на п≥вроку переклад≥ть на них самих. Ќаприклад, чолов≥к ≥ сам зум≥Ї приготувати соб≥ сн≥данок, поки ви спите.

якщо виспатис€ все-таки не вдалос€, пол≥пшити самопочутт€ допоможуть наступн≥ д≥њ:

- умиванн€ холодною водою ≥ контрастний душ,

- зан€тт€ спортом (нав≥ть з малюком на руках можна виконати к≥лька тон≥зуючих вправ),

- веч≥рн≥ прогул€нки,

- Ђвих≥д у св≥тї, наприклад, басейн або зустр≥ч з подругами - бабус≥ й д≥дус≥ раз на тиждень можуть вз€ти турботу про онука на себе.