Ѕолезаспок≥йлив≥ препарати - удар по нирках гарантовано!
Ѕолезаспок≥йлив≥ препарати - удар по нирках гарантовано!
Ѕолезаспок≥йлив≥ препарати - удар по нирках гарантовано!

 оли б≥ль зриваЇ вс≥ плани або просто заважаЇ нормально жити, ми вдаЇмос€ до допомоги л≥к≥в. ј коли людина жмен€ми ковтаЇ таблетки, то, швидше за все, у нењ на це Ї вагом≥ причини. Ѕолезаспок≥йлив≥ препарати стали справжн≥м пор€тунком дл€ пац≥Їнт≥в, однак, €к стверджують фах≥вц≥, можуть надавати зворотний ефект.

Ѕ≥ль виникаЇ €к в≥дпов≥дна реакц≥€ орган≥зму на патолог≥чн≥ процеси в орган≥зм≥, €к≥ утворюютьс€ в результат≥ травм, ≥нфекц≥й або ≥нших зм≥н. ’арактер болю завжди ≥ндив≥дуальний, тому що залежить в≥д суб'Їктивних €костей кожноњ людини, в першу чергу в≥д психолог≥чноњ можливост≥ терп≥ти його. ќдним з найб≥льш Ђдорогихї Ї хрон≥чний б≥ль. “ак, в —Ўј проблема болю вимагаЇ щор≥чно загальних витрат майже в 90 млрд. долар≥в. «а статистикою, у розвинених крањнах щор≥чно б≥ль вражаЇ 25-30% населенн€ ≥ з кожним роком ц€ цифра зростаЇ. ≈ксперти стверджують, що ризик частого ≥ безконтрольного застосуванн€ анальгетик≥в переважуЇ будь-€ку передбачувану користь.

ќсобливо актуальною ц€ проблема стала дл€ спортсмен≥в, дл€ €ких б≥ль - частий супутник њх д≥€льност≥.

¬чен≥ провели спостереженн€ прот€гом к≥лькох рок≥в над групою б≥гун≥в, €к≥ скоњли 150-к≥лометровий марафон через гори —ьЇрра-Ќевада. √онка тривала близько 26 годин, тому ц≥лком природно, що спортсмени п≥дтримували свою боЇздатн≥сть за допомогою болезаспок≥йливих, зокрема, ≥бупрофеном. јнал≥зи показали, що його приймали с≥м чолов≥к з дес€ти, де€к≥ з них вз€ли дозу, €ка втрич≥ перевищуЇ допустиму, щоб д≥йти до ф≥н≥шу.

јнал≥зи кров≥ та сеч≥, вз€т≥ у б≥гун≥в в≥дразу п≥сл€ заб≥гу, вразили вчених. як ви€вилос€, у любител≥в ≥бупрофену в≥дразу п≥сл€ марафону забарахлила нирки, а також ви€вилас€ ендотоксем≥€ - стан, при €кому токсини з кишечника потрапл€ють у кров. јле найприкр≥ше, що стражданн€ були зовс≥м даремн≥, так €к у тих, хто вживав ≥бупрофен, суглоби бол≥ли не менше, ан≥ж у тих, хто в≥дмовивс€ в≥д болезаспок≥йливого. ј от насл≥дки прийому препарату ви€вилис€ довгограючими, а саме, у 50% спортсмен≥в було ви€влено б≥льше р≥зних запалень, не дивл€чись на те, що ≥бупрофен волод≥Ї ≥ протизапальними властивост€ми. Ќе став препарат пор€тунком дл€ спортсмен≥в ≥ при б≥гу, ≥ наступному в≥дновленн≥.

‘ах≥вц≥ п≥дкреслюють ≥ те, що ≥снуЇ ц≥лий р€д больових симптом≥в, €к≥ не можна заглушати анальгетиками, так €к це т€гне складност≥ д≥агностики. ј не ви€влена ​​вчасно причина болю може стати причиною летального результату. ƒосл≥дженн€ медик≥в показали, що 35% людей, €к≥ страждають в≥д болю, в≥дчували полегшенн€ п≥сл€ того, €к њм давали плацебо - абсолютно нейтральний зас≥б. ÷е ще раз доводить, що вс≥ наш≥ хвороби - Ђв голов≥ї.

ќбстеживши пац≥Їнт≥в, що зловживають болезаспок≥йливими засобами, л≥кар≥ ви€вили у них специф≥чн≥ зм≥ни в нирках, при €ких вони зменшуютьс€ ≥ накопичують в соб≥ кальц≥й.

”вага! ‘ах≥вц≥ попереджають, що прийом б≥льш 300 г знеболюючих в р≥к Ї небезпечним дл€ нирок, особливо в поЇднанн≥ з жарознижувальними препаратами.  орисно знати ≥ те, що анальгетики не усувають причину болю, а лише блокують в≥дпов≥дь мозку на нього, паралельно отруюючи орган≥зм.