Ќов≥ перспективи в подоланн≥ проблем менопаузи
Ќов≥ перспективи в подоланн≥ проблем менопаузи
Ќов≥ перспективи в подоланн≥ проблем менопаузи

ўороку близько 25 м≥льйон≥в ж≥нок на планет≥ вступаЇ в пер≥од менопаузи. —учасн≥ методи медицини та косметолог≥њ допомагають прекрасн≥й стат≥ вигл€дати молодими ≥ привабливими ≥ в 40, ≥ в 50 ≥ нав≥ть в 70 рок≥в. ѕроте в≥к б≥олог≥чного стар≥нн€ зм≥нити поки не вдалос€ - п≥сл€ 40 рок≥в у кожноњ ж≥нки знижуЇтьс€ функц≥€ €Їчник≥в, що несе за собою ц≥лий р€д зм≥н в орган≥зм≥ ≥ доставл€Ї дискомфорт.

«давалос€ б, що за проблеми може викликати пер≥од менопаузи? ќднак зниженн€ р≥вн€ естроген≥в пов'€зане €к з Ђстатевими питанн€миї, так ≥ з такими малоприЇмними в≥дчутт€ми €к драт≥влив≥сть, безсонн€, сух≥сть шк≥ри ≥ слизових оболонок, зморшками, припливами, порушенн€м обм≥ну речовин, а це веде до по€ви зайвоњ ваги, крихкост≥ суглоб≥в ≥ судин, розхитаноњ нервововоњ системи.

як бачимо, список неприЇмностей досить значний. “им не менш, природа передбачила захисн≥ чинники дл€ орган≥зму ж≥нки на цей пер≥од житт€. ∆≥нц≥ залишаЇтьс€ лише розглед≥ти ц≥ чинники й ум≥ло користуватис€ ними.

“ак, багатьох дам засмучуютьзайв≥ к≥лограми,що прийшли з менопаузою. ќднак таким чином природа компенсуЇ гормональну недостатн≥сть у зв'€зку з виключенн€м €Їчник≥в. ∆ирова тканина м≥стить фермент ароматаза. « в≥ком цей фермент актив≥зуЇтьс€, додаючи нам 4-5 кг. «вичайно, багатьом це доставл€Ї моральн≥ стражданн€, але зате й виробл€Ї ж≥ноч≥ гормони, необх≥дн≥ дл€ здоров'€ ≥ повноц≥нного житт€. “реба в≥дзначити, що ц≥ гормони продовжують обер≥гати судини в≥д звуженн€, к≥стки в≥д остеопорозу, а мозок в≥д слабоумства! ѕом≥чено, що ж≥нки худеньк≥, що важать менше 57 кг, з низьким ≥ндексом т≥ла, в к≥лька раз≥в част≥ше схильн≥ до хвороби јльцгеймера.

ќднак медицина обнад≥юЇ, що прот€гом 20 рок≥в проблема менопаузи може бути вир≥шена. ќстаннЇ дес€тил≥тт€ стало надзвичайно ефективним у розвитку кл≥тинних технолог≥й ≥ регенеративноњ медицини. Ќов≥ технолог≥њ можуть значно зрушити в≥кову планку, визначаючу критичний час здатност≥ до зачатт€ та полог≥в. ¬чен≥ стверджують, що антив≥кова терап≥€ може бути використана ≥ щодо репродуктивних орган≥в. “ак, в теор≥њ ≥снуЇ можлив≥сть омолодити €Їчники, простимулювавши або п≥дкр≥пивши на€вний запас стовбурових кл≥тин.

—учасн≥ методи ≥нженер≥њ дозвол€ють створити нов≥ тканини €Їчник≥в. ѕод≥бн≥ технолог≥њ застосовують при створенн≥ штучного серц€.

«вичайно, не вс≥ експерти сповнен≥ оптим≥зму в цьому питанн≥. ¬они п≥дкреслюють, що поки немаЇ експериментально п≥дтверджених даних про те, що стовбуров≥ кл≥тини в≥дновлюють ≥ оновлюють €Їчники.

јле €кщо теор≥€ омолодженн€ €Їчник≥в ≥ викликаЇ багато запитань, то ≥де€ про те, що нездоровий спос≥б житт€ прискорюЇ прих≥д кл≥максу, викликала згоду вс≥х.

ƒосл≥дженн€ показало, що кур≥нн€ може прискорити прих≥д менопаузи на к≥лька рок≥в.в ход≥ спостережень ви€влено, що ж≥нки, €к≥багато пал€ть, стикаютьс€ з менопаузою майже на 9 рок≥в ран≥ше своњх ровесниць.