¬чен≥ довели, що нервов≥ кл≥тини в≥дновлюютьс€
¬чен≥ довели, що нервов≥ кл≥тини в≥дновлюютьс€
¬чен≥ довели, що нервов≥ кл≥тини в≥дновлюютьс€

„исленн≥ вивченн€ людського мозку ≥ нейрон≥в привели вчених до висновку, що нервов≥ кл≥тини в≥дновлюютьс€.

√ерольд ’ютер, в≥домий н≥мецький нейроб≥олог, професор √етт≥нгенського ун≥верситету, за€вив, що нервова тканина здатна до в≥дновленн€ в будь-€кому в≥ц≥. ¬≥н п≥дкреслив, що в 20-р≥чному в≥ц≥ процес розвитку мозку йде ≥нтенсивно, а в 70-р≥чному - спов≥льнюЇтьс€, але йде.

як приклад учений прив≥в спос≥б житт€ черниць похилого в≥ку, за €кими спостер≥гали його канадськ≥ колеги. ћ–“ показало, що мозок 100-р≥чних ≥ старше ж≥нок в повному пор€дку, без будь-€ких про€в≥в старечого слабоумства.

ѕрофесор вважаЇ, що весь секрет у способ≥ житт€ ≥ мисленн€ монахинь, €к≥ в буквальному сенс≥ в≥дновлюють своњ мозков≥ структури ≥ њх пров≥дн≥сть. ’тось може вважати це за чудо, але саме воно ≥ в≥дбуваЇтьс€, завд€ки тому, що черниц≥ скромн≥, у них ст≥йк≥ у€вленн€ про устр≥й св≥ту, вони мають активну життЇву позиц≥ю ≥ мол€тьс€ з в≥рою, що людей можна зм≥нити на краще.

як по€снив ’ютер, головний руйн≥вник нервових кл≥тин - стрес, €кий до того ж пригн≥чуЇ здатн≥сть мозку до регенерац≥њ. ј ось гармон≥€ з самим собою, навпаки, спри€Ї њй. ” зв'€зку з цим професор виробив р€д правил дл€ збереженн€ здоров'€ мозку: потр≥бно вм≥ти пор≥внювати своњ мр≥њ з реальн≥стю, вм≥ти орган≥зовувати своЇ житт€, а не плисти за теч≥Їю, намагатис€ зрозум≥ти сенс власного житт€, мати м≥цн≥ соц≥альн≥ зв'€зки.

“акож ’ютер впевнений, що н≥що так не спри€Ї в≥дновленню нервових кл≥тин, €к проблема з знайденим дл€ нењ р≥шенн€м. ѕри цьому вчений радить пост≥йно чогось вчитис€, нав≥ть у похилому в≥ц≥. Ќа його думку, це допоможе уникнути багатьох проблем.

Ўведським вченим вдалос€ вим≥р€ти швидк≥сть, з €кою в≥дновлюютьс€ нервов≥ кл≥тини - 700 нових нейрон≥в в день.

ќднак недавно т≥ ж шведськ≥ вчен≥ зробили ще одне неспод≥ване в≥дкритт€: нов≥ нервов≥ кл≥тини ростуть в результат≥ регул€рноњ випивки ≥ не де-небудь, а саме в голов≥, здавалос€ б, найб≥льш вразлив≥й частин≥ т≥ла алкогол≥к≥в. јле не все так райдужно. ¬и€вл€Їтьс€, разом з новими кл≥тинами зростаЇ ≥ т€га до алкоголю.

ўе одне ц≥каве в≥дкритт€ зробили американськ≥ вчен≥-медики. ¬они зум≥ли в≥дновити нервов≥ кл≥тини, використовуючи стовбуров≥ кл≥тини, вз€т≥ з м'€з≥в. “ут мова йде про периферичн≥ нервов≥ зак≥нченн€, розташован≥ за межами головного та спинного мозку. ƒо цього часу њх в≥дновити не вдавалос€. ƒана методика вже усп≥шно була випробувана на лабораторних мишах.

јмериканськ≥ досл≥дники вважають, що њх досл≥дженн€ послужить зародженн€м ц≥лого р€ду метод≥в л≥куванн€ людини в≥д р≥зних важких захворювань, наприклад, розс≥€ного склерозу.


08.06.2014