як допомогти спин≥ п≥д час ваг≥тност≥?
як допомогти спин≥ п≥д час ваг≥тност≥?
 як допомогти спин≥ п≥д час ваг≥тност≥?

¬аг≥тн≥сть - прекрасна пора в житт≥ ж≥нки, коли весь њњ орган≥зм ≥ вс≥ почутт€ спр€мован≥ на зародженн€ нового житт€. ” той же час оч≥куванн€ малюка може псувати б≥ль в спин≥ та попереку. як впоратис€ з цим негативним €вищем ≥ насолоджуватис€ своњм станом?

Ѕ≥ль у попереку ≥ в област≥ таза можуть викликати к≥лька фактор≥в, пов'€зан≥ ≥з зм≥нами, €к≥ Ї природними дл€ орган≥зму п≥д час ваг≥тност≥.

як≥ основн≥ зм≥ни в орган≥зм≥ викликаЇ ваг≥тн≥сть?

1. «б≥льшенн€ ваги

 ѕ≥д час ваг≥тност≥ вага ж≥нки зб≥льшуЇтьс€ приблизно на одну чверть, тим самим створюючи додаткове навантаженн€ на опорно-руховий апарат, особливо на попереково-крижовий в≥дд≥л хребта ≥ ноги.

2. «м≥на центру ваги

«б≥льшенн€ у ваз≥ приводить до зм≥щенн€ центру ваги вперед, а це, в свою чергу, викликаЇ:

- перерозпод≥л навантажень на м'€зи, що особливо небезпечно, €кщо були проблеми з опорно-руховим апаратом до ваг≥тност≥,

- м'€зи швидко стомлюютьс€, що призводить до обмеженн€ руху,

- гормональн≥ скачки, €к≥ викликають загальну слабк≥сть ≥ слабк≥сть в област≥ таза.

ƒе€к≥ з цих фактор≥в або вс≥ разом можуть спровокувати хрон≥чну б≥ль в попереку, особливо при виконанн≥ рух≥в, що створюють асиметричним навантаженн€м на хребет, таз ≥ стегна.

≤снуЇ р€д рух≥в, €к≥ створюють додаткове навантаженн€ на хребет:

- ходьба з додатковими нахилами, поворотами, п≥дйом вантаж≥в,

- перевертанн€ в л≥жку,

- р≥зк≥ повороти,

- нахили,

- п≥дйом по сходах.

јле Ї й ≥нш≥ причини по€ви бол≥в у попереку п≥д час ваг≥тност≥, наприклад, захворюванн€ нирок ≥ сечового м≥хура. “ому при в≥дчутт€х дискомфорту в спин≥ та попереку, необх≥дно обов'€зково проконсультуватис€ з л≥карем.

як перемогти бол≥ в спин≥ при ваг≥тност≥?

ѕерш за все, не варто в≥дразу б≥гти в аптеку за маз€ми ≥ таблетками. ѕ≥д час ваг≥тност≥ необх≥дно дуже обережно вживати будь-€к≥ л≥ки, щоб не нашкодити соб≥ ≥ мал€т≥.

ѕершою ≥ головною рекомендац≥Їю Ї, €к не дивно, ф≥зичн≥ вправи. –ухлив≥сть повинна супроводжувати вас прот€гом вс≥Їњ ваг≥тност≥. Ќайефективн≥шими дл€ спини Ї плаванн€ ≥ йога.

«авжди треба пам'€тати про свою поставу: тримайте спину пр€мо, стежте за хребтом, не сутультесь, коли сидите, це т≥льки посилить б≥ль.

ƒуже ефективний в≥д болю в спин≥ масаж. ѕопрос≥ть чолов≥ка або когось з близьких помасажувати вам спину, а п≥сл€ процедури де€кий час посидьте в розслабленому стан≥.

якщо б≥ль доставл€Ї вам справжн≥ муки ≥ жоден ≥з засоб≥в не допомагаЇ, необх≥дна консультац≥€ л≥кар€, €кий встановить точну причину болю ≥ призначить необх≥дн≥ процедури.