ўо ви знаЇте про остеохондроз?
ўо ви знаЇте про остеохондроз?
 ўо ви знаЇте про остеохондроз?

ћало людей в наш час можуть похвалитис€ здоровою спиною. –ано чи п≥зно ц€ напасть стосуЇтьс€ майже кожного. ≤ все не так погано, €кщо причиною болю в спин≥ стало розт€гненн€ м'€з≥в чи переохолодженн€. Ќабагато серйозн≥ше, коли бол≥ стали регул€рними та ≥нтенсивними з причини остеохондрозу.

“ема остеохондрозу Ї одн≥Їю з найпопул€рн≥ших в медицин≥, проведено чимало досл≥джень, розроблен≥ р≥зн≥ методи л≥куванн€, але ц€ хвороба все одно охоплюЇ все б≥льшу к≥льк≥сть людей, в тому числ≥ ≥ молодих.

ќстеохондроз - дегенеративно-дистроф≥чне захворюванн€ хребта, при €кому в першу чергу страждають м≥жхребетн≥ диски, а дал≥ воно може поширюватис€ на зв'€зковий апарат ≥ к≥сткову структуру хребц≥в.

Ќайб≥льша проблема в тому, що хр€щова тканина, з €коњ складаютьс€ диски, практично не в≥дновлюЇтьс€, тому уражений хворобою диск практично приречений на руйнуванн€. ≤ €кщо хвороба вже про€вилас€, необх≥дно зробити все, щоб попередити њњ подальший розвиток.

÷≥каво, що н≥ у одного виду тварин не спостер≥гаЇтьс€ даного захворюванн€. —аме тому багато хто вважаЇ, що остеохондроз - це Ђплатаї людини за пр€моход≥нн€. Ќасправд≥ поки ще так ≥ не названа однозначна причина захворюванн€, але медики в б≥льшост≥ своњй сход€тьс€ в думц≥, що це неправильний розпод≥л навантаженн€ на хребет при слабкому м'€зовому корсет≥.

¬ даний час вид≥л€ють дек≥лька ситуац≥й, €к≥ можуть спровокувати початок остеохондрозу:

- малорухливий спос≥б житт€,

- надм≥рн≥ ф≥зичн≥ навантаженн€,

- р≥зн≥ травми спини,

- спадков≥сть,

- зайва вага,

- неправильна постава,

- порушенн€ обм≥ну речовин, нестача в≥там≥н≥в ≥ м≥нерал≥в.

Ћ≥куванн€ остеохондрозу - непросте завданн€, що включаЇ в себе безл≥ч методик, аж до х≥рург≥чного втручанн€. «вичайно, л≥куванн€ призначаЇтьс€, виход€чи з причин захворюванн€. —аме тому в €кост≥ проф≥лактики призначаютьс€ активний спос≥б житт€, масаж≥, л≥кувальна г≥мнастика, комплекс в≥там≥н≥в ≥ м≥нерал≥в.

¬≥дразу сл≥д зазначити, що немаЇ сенсу у спробах самол≥куванн€ - так можна лише посилити хворобу. ѕроте народна медицина пропонуЇ чимало способ≥в л≥куванн€ остеохондрозу, хоча перед випробуванн€м будь-€кого з них все-таки необх≥дна консультац≥€ л≥кар€.

якщо л≥кар вже поставив д≥агноз, то терап≥€ починаЇтьс€ з медикаментозних метод≥в. як правило, це нестероњдн≥ протизапальн≥ препарати, що спри€ють зменшенню компрес≥њ нервових кор≥нц≥в за рахунок зн€тт€ запаленн€ ≥ набр€ку. ѕри необх≥дност≥ може призначатис€ ще р€д препарат≥в, наприклад, знеболюючих. ƒал≥ л≥куванн€, €к правило, поЇднуЇтьс€ з л≥кувальною г≥мнастикою, масажем ≥ де€кими ф≥з≥опроцедурами.