ого обожнюють комар≥?
 ого обожнюють комар≥?

Ћ≥то ≥ початок осен≥ - прекрасна пора. ќднак з≥псувати всю насолоду природою можуть настирлив≥ комар≥. ƒивно пом≥тити, що де€к≥ люди взагал≥ не страждають в≥д цих кровосисних, а де€к≥ спасу в≥д них не можуть знайти. —татистика стверджуЇ, що найприваблив≥шими Ђм≥шен€миї дл€ комар≥в Ї 10-20% людей на планет≥. ’оча це не означаЇ, що решт≥ вдаЇтьс€ повн≥стю уникнути зустр≥ч≥ з цими комахами.

«'€сувати Ђсмаков≥ уподобанн€ї кровосисних комах вз€лис€ американськ≥ вчен≥. ѕров≥вши р€д досл≥джень, було встановлено, що маленьких кровопивц≥в найб≥льше прит€гуЇ вуглекислий газ, що вид≥л€Їтьс€ людьми. Ћюди, €к≥ видихають б≥льше вуглекислого газу, здаютьс€ комарам Ђапетитн≥ш≥ї.

—портсмени - особливе Ђласощ≥ї дл€ комар≥в. јдже люди, що займаютьс€ спортом, вид≥л€ють вуглекислий газ у великих к≥лькост€х.  р≥м того, п≥д час тренувань в орган≥зм≥ вид≥л€Їтьс€ молочна кислота, на €ку комахи дуже чуйно реагують. Ќе залишають вони без уваги ≥ продукти розпаду холестерину, €к≥ вид≥л€ютьс€ сальними залозами. ≤ тут знову спортсмени стають найпереважн≥шим блюдом.

ѕом≥чено також, що комар≥ особливо часто дл€ свого бенкету вибирають д≥тей. ”се через тонку шк≥ру, через €ку прост≥ше д≥статис€ до кап≥л€р≥в з кров'ю.

ќр≥Їнтиром дл€ комар≥в виступаЇ ≥ температура т≥ла. „им вона вища - тим приваблив≥шою њм здаЇтьс€ жертва.

„асто ми намагаЇмос€ в≥д≥гнати надокучливих комах р≥зними запахами. ќднак де€к≥ запахи, наприклад, бальзам дл€ волосс€ або запах поту, навпаки, привертають кровопивц≥в. ј ось сигаретний дим ≥ запах де€ких л≥к≥в, що знижують р≥вень холестерину, в≥дл€куЇ комар≥в.

¬чен≥-ентомологи з ”н≥верситету  ал≥форн≥њ, вивчивши 1300 нюхових рецептор≥в комар≥в, з'€сували, що кр≥м температури ≥ запаху, комар≥в залучаЇ склад кров≥, в €к≥й присутн≥й альдег≥д нонналь. —права в тому, що ц€ речовина в≥дноситьс€ до запашним речовин ≥ просто прит€гуЇ комах.

“акож комар≥ особливо Ђлюбл€тьї людей, тобто њх кров, у €ких присутн≥й п≥двищений р≥вень статевих гормон≥в - естрогену ≥ тестостерону. “обто секс на природ≥ або просто романтичний веч≥р на лавочц≥ з об'Їктом з≥тханн€, може зак≥нчитис€ численними Ђпоц≥лункамиї комар≥в.

 

¬≥домо й те, що комар≥ б≥льше любл€ть кусати ж≥нок, н≥ж чолов≥к≥в. ўе не з'€совано, чому, можливо естроген вони все-таки вважають б≥ль смачним. ќсобливо Ђулюбленимиї у них Ї натуральн≥ блондинки ≥ ваг≥тн≥ ж≥нки. ÷ей факт поки теж не по€снюЇтьс€ науково.