р≥п: смачно ≥ корисно
 р≥п: смачно ≥ корисно

 р≥п здавна ц≥нувавс€ не т≥льки в кул≥нар≥њ, але ≥ в народн≥й медицин≥.  р≥м пр€ного аромату, що викликаЇ апетит, кр≥п волод≥Ї ц≥лим набором корисних речовин ≥ в≥там≥н≥в. Ћист€ кропу м≥ст€ть в≥там≥н ј, ¬2, —, ¬6, ––, кальц≥й, магн≥й, фосфор, зал≥зо, флавоноњди ≥ монотерпени (речовини, що борютьс€ ≥з зло€к≥сними пухлинами).

≈ф≥рн≥ ол≥њ, що м≥ст€тьс€ в кроп≥, покращують кровотворн≥ процеси, регулюють травленн€, спри€ють формуванню жовч≥, сеч≥, вони в ц≥лому надають дез≥нф≥куючу д≥ю на орган≥зм.

 р≥п використовуЇтьс€ дл€ боротьби з безсонн€м. ‘лавоноњди ≥ в≥там≥ни групи ¬ заспок≥йливо д≥ють на нервову систему шл€хом налагодженн€ секрец≥њ гормон≥в ≥ фермент≥в в орган≥зм≥. якщо вам важко заснути, то щоденноњ включайте кр≥п в св≥й рац≥он.

ѕри застудах кр≥п допомагаЇ швидше перемогти в≥руси та ≥нфекц≥њ, дезинф≥куючи орган≥зм еф≥рними маслами. “акож кр≥п допомагаЇ побороти кишкову ≥нфекц≥ю, заспокоюЇ роздратований травний тракт.

 р≥п застосовуЇтьс€ дл€ пол≥пшенн€ лактац≥њ у вигл€д≥ в≥двар≥в. “акий в≥двар допомагаЇ ≥ при утворенн≥ газ≥в ≥ кол≥тах.

Ќас≥нн€ кропу часто застосовуютьс€, щоб зн€ти роздратуванн€ з очей. ƒл€ цього треба заварити нас≥нн€ в кипл€ч≥й вод≥ 2 хвилини, а отриману р≥дину використовувати €к холодного або теплого компресу дл€ утомлених очей, прикладаючи його до закритих пов≥к на 20 хвилин.

ƒоведено, що еф≥рн≥ масла кропу допомагають нормал≥зувати р≥вень гормон≥в, налаштувати менструальний цикл. 

ѕротим≥кробн≥ та протикислотн≥ властивост≥ кропу борютьс€ з бактер≥€ми в порожнин≥ рота, захищають зуби ≥ €сна в≥д шк≥дливоњ ​​д≥њ в≥льних радикал≥в.

¬ ход≥ недавн≥х досл≥джень було встановлено, що монотерпени, що м≥ст€тьс€ в кроп≥, актив≥зують секрец≥ю ферменту п≥д назвою Ђглутат≥он-S-трансферазаї, нейтрал≥зуючи канцерогенн≥ субстанц≥њ.

“акож в кроп≥ м≥ститьс€ арг≥н≥н, ам≥нокислота, €ка зм≥цнюЇ зуби, к≥стки ≥ п≥двищуЇ л≥б≥до, а ще допомагаЇ при гикавц≥.

 

 орисно знати, що кр≥п не варто зм≥шувати з ≥ншими спец≥€ми ≥ пр€нощами, так €к в≥н сам по соб≥ дуже ароматний. ўоб мати можлив≥сть ц≥лий р≥к користуватис€ л≥карськими властивост€ми кропу, його можна легко заготовити на зиму. ¬исуш≥ть його при жарк≥й погод≥ в т≥н≥, так ви збережете аромат ≥ кол≥р рослини.