7 правил попередженн€ ≥нфаркту або ≥нсульту
7 правил попередженн€ ≥нфаркту або ≥нсульту
 7 правил попередженн€ ≥нфаркту або ≥нсульту

≤нфаркт та ≥нсульт вход€ть в тр≥йку хвороб-л≥дер≥в смертност≥ на планет≥. ўор≥чно ц≥ захворюванн€ забирають житт€ 20 м≥льйон≥в людей. ѕри цьому фах≥вц≥ стверджують, що в 80% випадк≥в б≥ди можна було уникнути, дотримуючись певних правил.

1. –егул€рно стежте за тиском

як м≥н≥мум раз на м≥с€ць стежте за артер≥альним тиском. ѕам'€тайте, що 7% померлих в≥д ≥нфаркту не дос€гнули ≥ 45 рок≥в саме через стрибки тиску.

2. ѕравильне харчуванн€

Ќадм≥рне споживанн€ тваринних жир≥в ≥ транс-жир≥в, отриманих х≥м≥чним шл€хом, веде до п≥двищенн€ р≥вн€ Ђпоганогої холестерину в кров≥, що стаЇ причиною закупорки артер≥й.

Ћюбов до жирноњ њж≥, маргарин≥в, фастфуд, вип≥чки - пр€мий шл€х до ≥нфаркту.  р≥м того, ≥снуЇ чимало досл≥джень, що показують, що ц≥ продукти провокують розвиток раку.

3.  онтролюйте р≥вень цукру в кров≥

ƒ≥абет Ї одним з основних фактор≥в, що п≥двищують ризик ≥нсульту та ≥нфаркту. ћедики вважають, що на€вн≥сть д≥абету старить орган≥зм на 15 рок≥в.

ѕри хрон≥чному п≥двищенн≥ р≥вн€ цукру в кров≥ починаютьс€ деструктивн≥ зм≥ни в кровоносних судинах, зокрема в судинах головного мозку ≥ серц€.

4. ¬≥дмовтес€ в≥д кур≥нн€

 ур≥нн€ Ї причиною множинних фактор≥в, що п≥двищують ризик серцевих захворювань: п≥двищений тиск, б≥льш густа кров, в≥дкладенн€ холестерину на ст≥нках артер≥й ≥ т.д.

—татистика стверджуЇ, що понад 20% випадк≥в ≥нфаркту викликано саме кур≥нн€м.  р≥м того, кур≥нн€м вважаЇтьс€ €к безпосереднЇ пал≥нн€ сигарет, так ≥ вдиханн€ чужого сигаретного диму, каль€ни, трубки ≥н.

5. «бер≥гайте нормальну вагу

‘ах≥вц≥ думають, що €кщо люди, €к≥ страждають зайвою вагою, зниз€ть њњ всього на 5 кг, то ≥стотно пониз€ть ризик серцевого нападу.

6. Ѕ≥льше рухайтес€

ƒоведено, що регул€рн≥ ф≥зичн≥ навантаженн€ ≥стотно знижують ризик ≥нсульту та ≥нфаркту. ќсобливо корисно використанн€ р≥зних кард≥онавантажень - плаванн€, б≥г, ходьба.

¬≥домо також ≥ те, що люди, €к≥ займаютьс€ ф≥тнесом, б≥льш трепетно ​​ставл€тьс€ до свого харчуванн€, виключаючи з нього солодощ≥ та жирну њжу.

7.  ƒ≥знайтес€ ознаки ≥нсульту

ƒе€к≥ ознаки ≥нсульту з'€вл€ютьс€ ще до його наступу ≥ €кщо своЇчасно пом≥тити њх ≥ вжити заход≥в, то можна запоб≥гти б≥д≥. —еред таких ознак головний б≥ль, в≥дчутт€ слабкост≥ одн≥Їњ з половини т≥ла, неспод≥ван≥ складнощ≥ розум≥нн€ мовленн€, р≥зке пог≥ршенн€ зору, порушенн€ координац≥њ в простор≥.

ѕам'€тайте, що критично важливий час в першу годину п≥сл€ по€ви цих ознак, коли треба негайно викликати швидку допомогу, а не покладатис€ на самол≥куванн€.

”чен≥ пост≥йно ведуть досл≥дженн€, працюючи над розробкою препарат≥в, здатних знизити ризик виникненн€ ≥нфаркт≥в та ≥нсульт≥в. Ќедавно сп≥вроб≥тники √арвардського ≥нституту стовбурових кл≥тин розробили таку вакцину.

¬ основ≥ в≥дкритт€ лежить вплив на один з ген≥в, що знаход€тьс€ в печ≥нц≥ людини. ¬и€вл€Їтьс€, порушенн€ роботи цього гена призводить до концентрац≥њ холестерину в серцево-судинноњ систем≥, проблем з серцем, в≥дкладень на ст≥нках судин.

¬ ход≥ експеримент≥в вченим вдалос€ знизити р≥вень вм≥сту в кров≥ холестерину майже на 40%. ¬ результат≥ ген печ≥нки п≥ддаЇтьс€ корисн≥й мутац≥њ, внасл≥док чого починаЇ пост≥йно тримати р≥вень холестерину в норм≥. ¬чен≥ стверджують, що в ход≥ доопрацюванн€ вакцина зможе знизити загрозу ≥нфаркту до 90%!