Ѕережемо молочн≥ зуби дл€ красивоњ посм≥шки в майбутньому!
Ѕережемо молочн≥ зуби дл€ красивоњ посм≥шки в майбутньому!
 Ѕережемо молочн≥ зуби дл€ красивоњ посм≥шки в майбутньому!

¬с≥м в≥домо, що красива посм≥шка в наш≥ дн≥ Ї запорукою життЇвого усп≥ху. ј щоб у дорослому житт≥ було менше проблем з зубами, краще починати п≥клуватис€ про них в≥дразу, з моменту по€ви. ≤ зрозум≥ло, що на початковому етап≥ це обов'€зок батьк≥в.

ћолочн≥ зуби прор≥зуютьс€ у вс≥х д≥тей по-р≥зному ≥ ростуть вони з р≥зною швидк≥стю. якщо у вашого однор≥чного малюка менше зуб≥в, н≥ж у його однол≥тк≥в, турбуватис€ не варто, так €к це не показник зап≥зн≥лого розвитку.

Ќайчаст≥ше, Ђповним комплектомї зуб≥в д≥ти обзавод€тьс€ до трир≥чного в≥ку. ƒит€ч≥ зуби, так само €к у дорослих, д≥л€тьс€ на групи ≥ виконують р≥зн≥ функц≥њ. —еред перших 20-ти Ї кор≥нн≥, €к≥ подр≥бнюють њжу, р≥зц≥ дл€ в≥дкушуванн€ шматочк≥в твердоњ њж≥, ≥ ≥кла.

ƒе€к≥ батьки, пом≥тивши з≥псований зуб у малюка, не надають цьому особливого значенн€ ≥ не посп≥шають до стоматолога, по€снюючи це тим, що все одно на його м≥сц≥ з'€витьс€ пост≥йний. ќднак кожен зубок дитини важливий ≥ необх≥дно робити все можливе, щоб зберегти в доброму стан≥ вс≥. јдже без належного догл€ду перш≥ зуби псуютьс€ дуже швидко, так €к емаль, що покриваЇ њх, б≥льш уразлива, н≥ж у пост≥йних.

 ар≥Їс на дит€чих зубах може з'€витис€ майже в≥дразу п≥сл€ њх прор≥зуванн€. Ѕатьки повинн≥ привчати малюка до г≥г≥Їни порожнини рота €комога ран≥ше, це позбавить в≥д частого в≥зиту до стоматолога. Ќе забувайте, що кар≥Їс заважаЇ дитин≥ ретельно пережовувати њжу, а це може привести до проблем з шлунково-кишковим трактом. ÷е ще один момент, €кий не дозвол€Ї легковажно ставитис€ до перших зуб≥в. ¬ажливо пам'€тати ≥ про те, що в≥д стану молочних зуб≥в найчаст≥ше залежить стан пост≥йних. ƒоведено, що з кар≥озних зуб≥в на ок≥ст€ ≥ €сна можуть поширюватис€ ≥нфекц≥њ, ≥ на м≥сц≥ ураженого молочного зуба, швидше за все, виросте ослаблений пост≥йний.

ƒогл€д за молочними зубами

ћалюкам до року батьки повинн≥ чистити зуби спец≥альною сил≥коновою щ≥точкою, од€гненою на палець, не р≥дше одного разу на день.

ѕ≥сл€ року малюку можна чистити зубки дв≥ч≥ на день дуже м'€кою дит€чою щ≥ткою. ¬ажливо робити це правильно: в≥д €сен до р≥жучого краю або жувальноњ поверхн≥.

ѕочинаючи з 2 рок≥в можна використовувати дит€чу гелеву зубну пасту, к≥льк≥сть €коњ дл€ одн≥Їњ чистки не перевищуватиме за розм≥рами горошину.

« 2-3 рок≥в можна привчити дитину до самост≥йного чищенн€ дв≥ч≥ на день.

ўо корисно дл€ дит€чих зуб≥в?

¬ першу чергу, корисн≥ продукти, багат≥ кальц≥Їм, - твердий сир ≥ творог, молоко, кисломолочн≥ продукти, зелен≥ листов≥ овоч≥, агрус, смородина, черешн€. ѕри цьому треба пам'€тати, що кальц≥й не засвоюЇтьс€ без в≥там≥ну D, джерелом €кого Ї €Їчний жовток ≥ масло.

ƒ≥ти дуже любл€ть борошн€н≥ вироби ≥ солодощ≥. ќднак саме ц≥ продукти провокують активне розмноженн€ бактер≥й в рот≥, €к≥ й призвод€ть до раннього кар≥Їсу.

¬ажливо ще одне правило, €ке допоможе зберегти малюков≥ зуби - перший раз в≥н маЇ в≥дв≥дати стоматолога в п≥вроку, а перший зуб вже треба чистити.