” ваг≥тних краще працюЇ права п≥вкул€ мозку
” ваг≥тних краще працюЇ права п≥вкул€ мозку
” ваг≥тних краще працюЇ права п≥вкул€ мозку

¬аг≥тн≥сть - незвичайний, ц≥кавий ≥ складний пер≥од в житт≥ ж≥нки. ƒо народженн€ дитини готуЇтьс€ не т≥льки њњ орган≥зм, але ≥ псих≥ка, що в≥дбиваЇтьс€ на робот≥ мозку. Ќапевно, кожен пом≥чав, що повед≥нка ваг≥тних ж≥нок дещо зм≥нюЇтьс€. ¬они то стають веселими, то сумними, то тривожними. ¬с≥ њхн≥ думки з моменту усв≥домленн€ свого стану пов'€зан≥ з по€вою малюка на св≥т.

ѕсихологи вже давно вивчали причини повед≥нки ваг≥тних ж≥нок, а недавно науков≥ сп≥вроб≥тники Ћондонського  орол≥вського коледжу ’оллоуей провели ц≥каве досл≥дженн€, результатом €кого став висновок, що у ваг≥тних б≥льш активною стаЇ права п≥вкул€. Ќа думку вчених, саме це робить њх чутлив≥шими, сердечними, збудливими в сприйн€тт≥, ≥ нав≥ть включаЇ почутт€ до чужих емоц≥€м.

“рохи ран≥ше британськ≥ вчен≥ встановили, що невелике зниженн€ швидкост≥ процес≥в навчанн€ ≥ пам'€т≥ п≥д час ваг≥тност≥ допомагають п≥дготувати майбутню маму до зм≥н когн≥тивного повед≥нки п≥сл€ по€ви на св≥т малюка.

ѕсихологи стверджують, що таким чином орган≥зм ваг≥тноњ ж≥нки на ≥нстинктивному р≥вн≥ готуЇтьс€ до формуванн€ справжнього зв'€зку з немовл€м. “акож вони вважають, що ваг≥тн≥сть спри€Ї зм≥нам њњ реакц≥й на емоц≥њ близьких людей.

” даному досл≥дженн≥ вз€ли участь 39 ваг≥тних ж≥нок, €к≥ перебували на самих ранн≥х терм≥нах. ¬чен≥ глибоко вивчили нейроф≥з≥олог≥чну роботу њх мозку. ‘ах≥вц≥ кажуть, що вивченн€ таких нейроф≥з≥олог≥чних процес≥в, що прот≥кають в орган≥зм≥ ваг≥тноњ ж≥нки, в майбутньому допоможуть точно зрозум≥ти механ≥зм утворенн€ емоц≥йного зв'€зку матер≥ ≥ немовл€ти.  р≥м того, вчен≥ спод≥ваютьс€, що це допоможе до к≥нц€ зрозум≥ти природу п≥сл€пологовоњ депрес≥њ.

ЌагадаЇмо, що в прав≥й п≥вкул≥ знаход€тьс€ област≥, €к≥ в≥дпов≥дають за наш≥ емоц≥њ, а в л≥в≥й п≥вкул≥ розташован≥ област≥, що в≥дпов≥дають за лог≥чн≥ навички, €к≥ в момент ваг≥тност≥ слабшають. “ак, американськ≥ вчен≥ ран≥ше встановили, що мозок ж≥нки при ваг≥тност≥ стаЇ менше на 4%, а п≥сл€ полог≥в поступово набуваЇ колишн≥х розм≥р≥в.

÷ей експеримент Ї доповненн€м до досл≥дженн€, що проводилос€ ран≥ше. ” ньому вчен≥ встановили, що емоц≥йн≥ порушенн€ у майбутньоњ мами спр€мован≥ на п≥дготовку њњ до благополучних зм≥н, €к≥ њњ чекають п≥сл€ полог≥в. “аке трапл€Їтьс€ абсолютно з ус≥ма пород≥лл€ми.


06.05.2014