” чому под≥бн≥сть шизофрен≥њ з комп'ютерною залежн≥стю?
” чому под≥бн≥сть шизофрен≥њ з комп'ютерною залежн≥стю?
  ” чому под≥бн≥сть шизофрен≥њ з комп'ютерною залежн≥стю?

—творенн€ штучного ≥нтелекту Ї одним з основних завдань останнього часу в науковому св≥т≥. ЌемаЇ сумн≥в≥в, що незабаром людство озброњтьс€ комп'ютерними м≥зками. Ќещодавно вчен≥ вкотре показали, наск≥льки небезпечним дл€ людини може бути комп'ютер.

« метою краще зрозум≥ти природу шизофрен≥њ, вчен≥ побудували комп'ютерну мережу, здатну ≥м≥тувати надлишок дофам≥ну в мозку людини. ¬ основ≥ експерименту лежала г≥потеза про те, що надлишок дофам≥ну робить мозок надм≥рно активним. ћозок здоровоњ людини мислить коротко ≥ по сут≥, чим збер≥гаЇ розум. ј ось в мозку шизофрен≥ка дофам≥ну занадто багато, саме це породжуЇ хибн≥ асоц≥ац≥њ, в мозок поступаЇ в≥дразу багато ≥нформац≥њ, а тому людин≥ складно в≥докремити важливе в≥д другор€дного.

ƒану систему вчен≥ назвали Ђ–озр≥знителемї ≥ навчили њњ сприймати мову €к людина, тобто не б≥ти даних, а €к зв'€зну ≥нформац≥ю з перехресними посиланн€ми. “од≥ Ђ–озр≥знительї познайомили з сер≥Їю опов≥дань, ≥ в≥н навчивс€ њх Ђрозум≥тиї. ѕот≥м, щоб ≥м≥тувати надлишок дофам≥ну в мозку, вчен≥ п≥двищили швидк≥сть навчанн€ системи. ” результат≥ Ђ–озр≥знительї став шизофрен≥ком, а саме створив св≥й власний наб≥р перекручених асоц≥ац≥й. ¬≥н почав в≥дпов≥дати на запити незв'€зними р€дками, вз€тими з стор≥нок ситуац≥й, €к≥ йому були знайом≥ з розпов≥дей. “очно також хвора на шизофрен≥ю людина спотворюЇ елементи реального житт€.

ƒ≥йшло до того, що Ђ–озр≥знительї вз€в на себе в≥дпов≥дальн≥сть за терористичний акт. –езультати даного експерименту вельми ≥нтригуюч≥, але довести на њх п≥дстав≥ зв'€зок м≥ж надлишком дофам≥ну ≥ шизофрен≥Їю неможна. јдже з псих≥чними захворюванн€ пов'€зан≥ й ≥нш≥ речовини, наприклад, так≥ €к глутам≥нова ам≥нокислота. ¬ орган≥зм≥ йде ≥нтенсивна виробленн€ глутамату, коли люди приймають препарати на зразок фенциклидина.

¬исновок, €кий можна зробити з експерименту з Ђ–озр≥знителемї, - машини повинн≥ знаходитис€ п≥д контролем людини, а сама людина повинна контролювати свою д≥€льн≥сть, пов'€зану з комп'ютером ≥ отриманн€м ≥нформац≥њ, щоб не довести себе до залежност≥.


03.05.2014