7 порад, €к пережити понед≥лок
7 порад, €к пережити понед≥лок
7 порад, €к пережити понед≥лок

¬их≥дн≥ дн≥ дл€ багатьох людей Ї можлив≥стю максимально розслабитис€. —аме в ц≥ дн≥ ми робимо соб≥ поблажки. ≤ чим б≥льше таких поблажок, тим б≥льше стресовим дл€ нас стаЇ понед≥лок.

јнал≥з пошуковоњ системи Google показав, що в понед≥лок люди найб≥льше переживають з приводу здоров'€. ƒругим, пор≥внюваним за показниками з понед≥лком, Ї в≥второк. ≤ чим ближче до п'€тниц≥, тим менше люди ц≥кавилис€ своњм здоров'€м за допомогою ≥нтернету.

ћедична статистика говорить, що найб≥льша к≥льк≥сть серцевих напад≥в припадаЇ саме на понед≥лок. ” четвер же, навпаки, йде спад. „асто причина цього €вища в тому, що багато хто не стриманий у вживанн≥ алкоголю ≥, в≥дчуваючи стрес на початку тижн€, дозвол€ють соб≥ б≥льше спиртного. ј це додаткове навантаженн€ на серце.

«овс≥м нестерпним здаЇтьс€ понед≥лок п≥сл€ особливо бурхливих вих≥дних. –анн≥й ранковий п≥дйом, збори на роботу, збори в каб≥нет≥ начальника - все це занадто важко дл€ багатьох. “им не менш, варто пам'€тати, що це всього лише один день, €кий ц≥лком можна пережити, скориставшись де€кими порадами.

1. —кладайте план на день

¬и можете подумати про нього, нав≥ть не встаючи з л≥жка. ј пот≥м спробуйте п≥дн€ти соб≥ чимось настр≥й. ќсобливо допоможе ц€ порада тим, хто звик жити за певною схемою ≥ тим, хто любить непередбачуван≥сть.

2. ѕравильний сн≥данок

Ќапевно ви маЇте €кесь улюблене блюдо. ѕ≥дн≥м≥ть соб≥ настр≥й з ранку, побалувавши шматком торта, фруктами або йогуртом, або що ви найб≥льше любите? ÷€ слабк≥сть зар€дить вас бадьор≥стю й оптим≥змом.

3. ѕосм≥хн≥тьс€

ѕсихологи стверджують, що €кщо посм≥хнутис€ соб≥ у дзеркал≥, то настр≥й в≥дразу пол≥пшуЇтьс€. Ќе забувайте посм≥хатис€ ≥ сус≥дам, перехожим, колегам. јдже щоб не з≥псувати соб≥ настр≥й, треба його п≥дн€ти ≥ншим.

4. √арна музика

ƒуже важливо прокинутис€ не п≥д моторошний дзв≥н будильника, а п≥д приЇмну музику. ƒо реч≥, цюпораду треба використовувати незалежно в≥д дн€ тижн€.

5. ќб≥д

–анок пройшов, а ближче до об≥ду ми починаЇмо в≥дчувати голод ≥ нудьгу. «абезпечте св≥й мозок €к≥сним харчуванн€м. ÷е мають бути легк≥, але поживн≥ продукти, €к≥ зар€д€ть енерг≥Їю ≥ п≥дн≥муть настр≥й. ѓжте не посп≥шаючи, насолоджуйтес€ кожним шматочком. √ор≥хи, св≥ж≥ фрукти ≥ овоч≥ можна використовувати €к перекус.

6. √либше дихайте

якщо весь день просид≥ти, згорбившись, за клав≥атурою, то настр≥й соб≥ п≥дн€ти нереально. ћозок потребуЇ пост≥йного збагаченн≥ киснем. ƒл€ цього необх≥дно пер≥одично виконувати дихальн≥ вправи, зокрема глибок≥ вдихи ≥ видихи. Ќауково доведено, що це розслабл€Ї ≥ знижуЇ стрес.

7. ”люблений нап≥й

Ќаприк≥нц≥ важкого дн€ можна побалувати себе улюбленим напоЇм: це може бути коктейль або келих вина, безалкогольний нап≥й, с≥к, чай, кому що подобаЇтьс€. ¬лаштувавшись на диван≥ з улюбленою книгою або дл€ перегл€ду ц≥кавого ф≥льму, або сп≥лкуючись в кафе з друз€ми, можна усп≥шно зак≥нчити перший трудовий день тижн€.