Ќеспод≥вана причина смертност≥
Ќеспод≥вана причина смертност≥
Ќеспод≥вана причина смертност≥

Ќещодавно американськ≥ вчен≥ провели досл≥дженн€, метою €кого було з'€суванн€ основних причин смертност≥. як ≥ оч≥кувалос€, перш≥ два м≥сц€ в цьому рейтингу пос≥ли онколог≥чн≥ захворюванн€ та хвороби серцево-судинноњ системи. јле абсолютно неспод≥ваною стала трет€ причина - смерть внасл≥док медичного втручанн€.

як не прикро, але факт - люди часто помирають через занесен≥ у л≥карн€х ≥нфекц≥њ та неефективн≥ д≥њ л≥карських засоб≥в. ” летального результату через л≥карську помилку Ї нав≥ть сво€ назва - €троген≥чний.

Ќезважаючи на головний л≥карський принцип ЂЌе нашкодь!ї, щор≥чно у св≥т≥ помираЇ багато людей саме через неефективне л≥куванн€. ќф≥ц≥йна статистика волод≥Ї великими числами, насправд≥ под≥бних летальних результат≥в набагато б≥льше через неврахован≥ поб≥чн≥ ефекти антиб≥отик≥в ≥ жарознижуючих засоб≥в.

“обто, виходить, що фармаколог≥чн≥ препарати ≥ сам медичний персонал, покликан≥ до спас≥нн€ житт≥в, Ї причиною величезноњ к≥лькост≥ передчасних смертей. “ак, т≥льки в —Ўј внасл≥док медичного втручанн€ щор≥чно помираЇ близько 225 тис€ч чолов≥к!

” той же час не можна об≥йти увагою сучасну медицину, що дос€гла величезних усп≥х≥в у боротьб≥ з такими небезпечними захворюванн€ми та еп≥дем≥€ми €к холера, туберкульоз, в≥спа, що змогла вр€тувати житт€ м≥льйон≥в людей.

Ќа жаль, нер≥дкими Ї в медичн≥й практиц≥ випадки, коли, намагаючись побороти одну хворобу, л≥кар≥ завдають ще б≥льшоњ шкоди здоров'ю. ÷е можна сказати, наприклад, про х≥м≥отерап≥ю, що застосовуЇтьс€ дл€ л≥куванн€ онкозахворювань. ≈фект в≥д даноњ процедури дуже небезпечний дл€ пац≥Їнта. ” результат≥ ≥мун≥тет послаблюЇтьс€, ≥ орган≥зм атакують найприм≥тивн≥ш≥ ≥нфекц≥њ, так≥ €к грип, €к≥ й стають причиною смерт≥. Ѕувають випадки, коли х≥м≥отерап≥€ не т≥льки не вбиваЇ раков≥ кл≥тини, але робить њх б≥льш агресивними, стимулюючи подальше зростанн€ метастаз.

ўе одним небезпечним прикладом Ђмедичноњ шкодиї Ї звичн≥ нам жарознижуюч≥ засоби. —права в тому, що вони здатн≥ приховати небезпечн≥ симптоми хвороби, даючи можлив≥сть людин≥ вести звичне житт€, зам≥сть того, щоб правильно л≥куватис€. “е ж можна сказати ≥ про антиб≥отики, €к≥ послаблюють ≥мунний захист, вбивають корисн≥ бактер≥њ шлунково-кишкового тракту.

ѕод≥бне досл≥дженн€ може наштовхнути багатьох на думку, що краще взагал≥ не звертатис€ до л≥кар≥в, €к би чого не вийшло. јле в≥дмова в≥д л≥карських препарат≥в та х≥м≥отерап≥њ не стане виходом з ситуац≥њ. “епер перед медициною стоњть важливе завданн€ перегл€нути €к≥сть л≥карських засоб≥в, процедур ≥ сам п≥дх≥д до медичних послуг.