Ќов≥ властивост≥ трав'€них чањв
Ќов≥ властивост≥ трав'€них чањв
Ќов≥ властивост≥ трав'€них чањв

“рав'€н≥ чањ здобули попул€рн≥сть у всьому св≥т≥. ѕрот€гом стол≥ть люди користуютьс€ цим природним даром, щоб п≥дтримати здоров'€. Ќещодавно вчен≥ в≥дкрили ще 5 корисних властивостей трав'€них чањв, €к≥ в≥дображаютьс€ на настроњ, ф≥гур≥, зовн≥шньому вигл€д≥ ≥ здоров'њ в ц≥лому.

„ай з трав не може бути шк≥дливим, €кщо знати вс≥ його властивост≥ ≥ протипоказанн€.  ожен вид чаю маЇ антиоксиданти, що допомагають боротис€ з≥ стар≥нн€м ≥ знижують ризик розвитку ракових захворювань. ќднак нове досл≥дженн€ показало, що трав'€н≥ чањ здатн≥ також допомогти скинути к≥лька зайвих к≥лограм≥в, п≥дн€ти настр≥й ≥ в ц≥лому пол≥пшити здоров'€.

ќтже, ≥мбирний чай допомагаЇ подолати в≥дчутт€ голоду. ÷е по€снюЇтьс€ тим, що гострий ≥мбир знижуЇ апетит, створюючи в≥дчутт€ тепла в орган≥зм≥.

” досл≥дженн≥ вз€ли участь дв≥ групи людей. ќдн≥й з груп разом з булочкою ≥ апельсиновим соком на сн≥данок давали гар€чу воду з коренем ≥мбиру. ≤нша група на сн≥данок њла те ж саме, але запивали все звичайною теплою водою без добавок.

„ерез три години т≥, хто пив ≥мбирний чай, в≥дчували себе менш голодними ≥ на об≥д з'њдали на 15% менше, н≥ж т≥, хто пив звичайну воду.

«елений чай допомагаЇ спалювати жири. ≤ цьому Ї оф≥ц≥йний науковий доказ! ¬чен≥ з ”н≥верситету ѕенс≥льван≥њ ви€вили ран≥ше нев≥дому речовину EGCG, що м≥ститьс€ в листках зеленого чаю. —аме ц€ речовина упов≥льнюЇ на 45% темпи зб≥льшенн€ ваги в≥д висококалор≥йноњ њж≥.

¬и€вл€Їтьс€, EGCG прискорюЇ всмоктуванн€ жир≥в ≥ п≥двищуЇ розщепленн€ жир≥в в т≥л≥. “обто, €кщо ви з'њли висококалор≥йне т≥стечко, то тут же запийте його чашкою зеленого чаю ≥ можете бути спок≥йн≥ за вашу ф≥гуру.

„ай з г≥б≥скуса зм≥цнюЇ ≥мунну систему. “акий чай маЇ приголомшливий потенц≥ал: у скл€нц≥ чаю з г≥б≥скусом м≥ститьс€ 60% щоденноњ потреби у в≥там≥н≥ — ≥ антиоксидантах, €к≥ дозвол€ють мати м≥цний ≥мун≥тет.

„ай з г≥б≥скусом в≥дм≥нно п≥дтримуЇ молод≥сть шк≥ри, допомагаючи њй виробл€ти достатню к≥льк≥сть колагену.

якщо прот€гом тижн€ ви будете пити скл€нку чаю з г≥б≥скусом раз на день, то пом≥тите, що шк≥ра стала пружною, гладкою ≥ св≥жою.

–омашковий чай здатний не т≥льки допомогти робот≥ шлунково-кишкового тракту, але ≥ пол≥пшити настр≥й. ¬ ”н≥верситет≥ ѕенс≥льван≥њ недавно було проведено досл≥дженн€, при €кому пац≥Їнтам з депрес≥Їю давали ромашковий чай прот€гом 8 тижн≥в. Ћ≥кар≥ пом≥тили, що у пац≥Їнт≥в знижуютьс€ симптоми депрес≥њ в середньому на 20-30%, вони менше в≥дчували сум, провину, кр≥м того, у них п≥двищувалос€ л≥б≥до.

як ви€вилос€, такий ефект дос€гаЇтьс€ за рахунок високого вм≥сту в ромашковому чањ рослинних флавоноњд≥в, €к≥ покращують настр≥й за рахунок п≥двищенн€ в кров≥ серотон≥ну ≥ допам≥ну - Ђгормон≥в щаст€ї.

ћ'€тний чай маЇ спри€тливу д≥ю на роботу шлунка. ћасло лист≥в м'€ти перцевоњ усп≥шно л≥куЇ здутт€ живота, спазми ≥ синдром роздратованого кишечника.

ћ'€тна ол≥€ розслаблюЇ м'€зи шлунково-кишкового тракту, внасл≥док чого вс≥ симптоми проход€ть.