” чому небезпека малих доз алкоголю?
” чому небезпека малих доз алкоголю?
” чому небезпека малих доз алкоголю?

ћал≥ дози алкоголю багато хто вважаЇ безпечними ≥ нав≥ть корисними дл€ здоров'€. Ѕ≥льш того, де€к≥ медичн≥ виданн€ нав≥ть рекомендували випивати по два келихи червоного вина в день дл€ п≥дтримки роботи серцево-судинноњ системи. –ечовина ресвератрол, що м≥ститьс€ в червоному вин≥, позитивно впливаЇ на стан судин ≥ покращуЇ роботу серцевого м'€за. јле до цих п≥р вчен≥ не могли точно сказати, €к≥ саме б≥олог≥чн≥ механ≥зми в≥дпов≥дальн≥ за позитивний вплив.

Ќещодавно шведськ≥ вчен≥ провели досл≥дженн€, результатом €кого стало розв≥нчанн€ м≥фу про користь малих доз алкоголю. Ќавпаки, було доведено, що алкоголь у будь-€ких дозах шк≥дливий. “акож в ход≥ експерименту було ви€влено зв'€зок м≥ж споживанн€м алкоголю ≥ р≥внем доходу, а також станом здоров'€ людини.

√рупа вчених в Ћондонському ун≥верситет≥ вивчила вплив малих доз алкоголю на здоров'€ з практичноњ точки зору. “ак, була вивчена залежн≥сть к≥лькост≥ використовуваних л≥к≥в у тих, хто щодн€ споживаЇ спиртне ≥ у тих, хто взагал≥ утримуЇтьс€ в≥д випивки. ѕаралельно була вивчена ≥нформац≥€, отримана в ход≥ под≥бного експерименту, проведеного в 2002 роц≥.

ƒосл≥дженн€ показало, що у людей, €к≥ дотримуютьс€ здорового способу житт€, що в≥дмовилис€ в≥д прийому алкоголю, медичн≥ витрати значно нижче, н≥ж у тих, хто щодн€ дозвол€Ї соб≥ алкоголь нав≥ть у малих дозах. ÷е перше спростуванн€ того, що алкоголь в малих дозах приносить користь орган≥зму.

“акож був розв≥€ний ще один ст≥йкий м≥ф, що стосуЇтьс€ р≥вн€ доходу та щоденного споживанн€ невеликих доз спиртного. ÷ей м≥ф був створений штучно п≥сл€ отриманн€ результат≥в опитувань, €к≥ показали, що в середньому р≥вень доходу у тих, хто щодн€ споживаЇ невелик≥ дози алкоголю, вище, н≥ж у непитущих. ÷е також дозволило зробити помилковий висновок, що мал≥ дози алкоголю спри€тливо впливають на здоров'€ ≥ люди, €к≥пом≥рно випивають, р≥дше беруть л≥карн€ний.

јле останнЇ досл≥дженн€ повн≥стю спростовуЇ дану оману ≥ показуЇ, що нав≥ть у м≥н≥мальних дозах алкоголь приносить шкоду здоров'ю. Ќав≥ть найменш≥ дози мають канцерогенну д≥ю, негативно позначаютьс€ на печ≥нц≥, нирках, на серцево-судинн≥й систем≥. ƒосл≥дженн€ довело, що прийом нав≥ть одного келиха вина на день на 168% п≥двищуЇ ризик розвитку раку горла ≥ ротовоњ порожнини.

«а п≥драхунками вчених, нав≥ть 12 порц≥й на тиждень, р≥вних приблизно 15 г спирту, пог≥ршують роботу серц€ ≥ привод€ть до ст≥йкого п≥двищенн€ тиску. ѕри зниженн≥ дози алкоголю ≥ повне припиненн€ його вживанн≥ нормал≥зуЇтьс€ тиск ≥ серцевий ритм.

” досл≥дженн≥ вз€ли участь 260 тис€ч добровольц≥в. ” 7% з них був ви€влений певний генетичний дефект, €кий не дозвол€Ї переносити алкоголь, тому вчен≥ могли з повною впевнен≥стю сказати, що дана категор≥€ учасник≥в не п'Ї. « њх показниками пор≥вн€ли результати основноњ групи добровольц≥в. “аким чином вдалос€ об≥йти людський фактор: л≥кар≥ вважають, що не вс≥ люди говор€ть правду про к≥льк≥сть випитого алкоголю, що може вплинути на достов≥рн≥сть результат≥в досл≥дженн€.

¬ченим вдалос€ встановити, що щоденне вживанн€ алкоголю в невеликих дозах може бути нав≥ть б≥льш шк≥дливим дл€ орган≥зму, н≥ж поодинок≥ прийоми великих доз спиртного.