” чому користь цикор≥€?
” чому користь цикор≥€?

ћайже вс≥, хто дотримуЇтьс€ здорового харчуванн€, вважаЇ своњм обов'€зком запастис€ упаковкою розчинного цикор≥ю. ¬иробники цього продукту запевн€ють, що цикор≥й маЇ ун≥кальн≥ властивост≥: знижуЇ р≥вень цукру, спалюЇ жири, в≥н корисний дл€ г≥пертон≥к≥в, ваг≥тних ≥ л≥тн≥х людей. „и можна дов≥р€ти таким написам на упаковках?

ѕрихильники народноњ медицини д≥л€тьс€ на тих, хто Ђзаї цикор≥й ≥ тих, хто Ђпротиї цикор≥ю.

 ористь цикор≥ю пол€гаЇ в речовинах, €к≥ м≥ст€тьс€ в ньому. “акож цикор≥й багатий дубильними речовинами, кл≥тковиною ≥ в≥там≥нами. Ќайкорисн≥шою речовиною в цикор≥њ Ї ≥нул≥н - це р≥зновид кл≥тковини, особливо корисний дл€ кишечника. ≤нул≥н створюЇ в кишечнику спри€тливу м≥крофлору, насичуЇ шлунково-кишковий тракт корисними б≥ф≥добактер≥€ми. ” зв'€зку з цим цикор≥й особливо корисний тих, хто часто харчуЇтьс€ нап≥вфабрикатами, борошн€ними виробами, консервованими продуктами. ÷икор≥й запоб≥гаЇ дисбактер≥озу, спри€Ї проф≥лактиц≥ запору. ¬с≥ ц≥ корисн≥ властивост≥ цикор≥ю дозвол€ють налагодити процес травленн€.

÷икор≥й здатний зм≥цнювати ≥мунну систему завд€ки вм≥сту в ньому в≥там≥ну —. ÷≥каво, що чашка цього напою по в≥там≥нним ц≥нност€м прир≥внюЇтьс€ до жмен≥ чорноњ смородини чи цитрусових.

÷икор≥й рекомендуЇтьс€ ваг≥тним, в першу чергу своњми ц≥нними властивост€ми, а в другу - тим, що в≥н не робить такого сильного впливу на орган≥зм €к кава. ÷икор≥й здатний запоб≥гти печ≥ю, гестоз ≥ т€жк≥сть в шлунку.

ƒуже корисний цикор≥й дл€ г≥пертон≥к≥в ≥ д≥абетик≥в. ≤нул≥н знижуЇ гл≥к≥м≥ческ≥й ≥ндекс продукт≥в, що знижуЇ бажанн€ з'њсти солодке. ѕри д≥абет≥ св≥жоприготований цикор≥й корисний за 15-20 хвилин до њж≥.

ќднак при вс≥х плюсах цикор≥ю, медики говор€ть ≥ про його недол≥ки. «нати про них треба, щоб не нашкодити своЇму здоров'ю. ” першу чергу необх≥дно знати, що цикор≥й протипоказано вживати в поЇднанн≥ з антибактер≥альними препаратами. —права в тому, що компоненти, що вход€ть до складу цикор≥ю, порушують всмоктуван≥сть компонент≥в л≥к≥в, що знижуЇ ефективн≥сть л≥куванн€.

Ўк≥дливий цикор≥й ≥ дл€ тих, хто страждаЇ венозними захворюванн€ми. “ак, вживанн€ цикор≥ю може загострити варикоз ≥ геморой.

ўоб корисн≥ властивост≥ цикор≥ю про€вилис€ максимально ефективно, треба вибирати сорти, м≥н≥мально оброблен≥ штучним шл€хом. “акож не можна занадто п≥дсолоджувати цикор≥й ≥ взагал≥ зловживати ним, ц≥лком достатньо 1,5-2 чашок в день.