—трес - причина прищ≥в!
—трес - причина прищ≥в!

” будь-€кому в≥ц≥ прищ≥ на обличч≥ викликають прикр≥сть. јле часто буваЇ, що в €кийсь в≥дпов≥дальний момент житт€, прокинувшись вранц≥, ви ви€вл€Їте зрадницький прищ на лоб≥. ћожливо, напередодн≥ ви пережили стрес?

‘ах≥вц≥ встановили, що майже у 90% людей в стан≥ стресу з'€вл€Їтьс€ висип. «в'€зок м≥ж стресом ≥ акне дерматологи обговорюють вже впродовж багатьох рок≥в. Ќещодавно було проведено медичне досл≥дженн€, €ке п≥дтвердило загостренн€ вугровоњ висипки, €ку викликаЇ стрес.

¬≥домо, що прищ≥ можуть викликати будь-€к≥ зм≥ни навколишнього середовища, що створюють гормональний дисбаланс в орган≥зм≥. ¬угр≥ представл€ють собою запаленн€ шк≥ри, €ке за в≥дсутност≥ л≥куванн€ може вражати велик≥ д≥л€нки шк≥ри.

” момент стресу наш орган≥зм зб≥льшуЇ поставки адренал≥ну в кров, що призводить до п≥двищенн€ р≥вн€ гормону стрессу, кортизолу, ≥ порушуЇ гормональний баланс орган≥зму. ј надм≥рна к≥льк≥сть адренал≥ну знижуЇ поглинаючу здатн≥сть орган≥зму.

 р≥м усього ≥ншого стрес впливаЇ на г≥поталамус, що викликаЇ виробництво адренокортикотропного гормону. ѕри його п≥двищеному вм≥ст≥ актив≥зуютьс€ сальн≥ залози, €к≥ починають вид≥л€ти шк≥рне сало.

ѕри сильному емоц≥йному стрес≥ тканини г≥рше в≥дновлюютьс€, а вже ≥снуюч≥ прищ≥ погано го€тьс€.

¬т≥хою Ї те, що не кожен стрес маЇ под≥бну руйн≥вну д≥ю. Ќечаст≥ короткочасн≥ стреси не запод≥ють особливоњ ​​шкоди орган≥зму. —трес справд≥ можна у€вити соб≥ €к р≥зкий викид адренал≥ну в кров. ќднак ≥нсул≥н викидаЇтьс€ в кров у велик≥й к≥лькост≥ дуже часто, в≥д чого р≥вень цукру в кров≥ пост≥йно зм≥нюЇтьс€. ƒо реч≥, при стрес≥ з-п≥д контролю виходить вживанн€ њж≥, що стимулюЇ не т≥льки по€ву себорењ, але й виникненн€ д≥абету.

ћи ж говоримо про тривалий, регул€рний ≥ сильний стрес, €кий не так часто зустр≥чаЇтьс€. як правило, люди сам≥ соб≥ присвоюють такий стан. Ѕ≥льш того, бувають випадки, коли прищ≥ сам≥ стають джерелом стресу. “ут вже за справу повинна вз€тис€ психолог≥€: €кщо висипанн€ турбують наст≥льки, що здатн≥ викликати стрес, то пора попрацювати над своњм Ђяї. ” цьому випадку варто усв≥домити, що прищ≥ Ї проблемою майже вс≥х в певн≥ пер≥оди житт€, тобто ц€ проблема не т≥льки ваша. ƒоведено, що багато в чому зовн≥шн≥й вигл€д пов'€заний ≥з внутр≥шн≥м станом. “обто краще привести своњ думки в пор€док, €кщо хочете позбутис€ в≥д прищ≥в.

јле €кщо прищ≥ у вас все-таки з'€вилис€, Ї к≥лька способ≥в позбавитис€ в≥д них:

- використовуйте антибактер≥альн≥ миюч≥ засоби, краще з вм≥стом перекису бензоњлу;

- пийте б≥льше води, щоб вивести токсини з орган≥зму;

- не видавлюйте прищ≥, ≥накше викличите рубцюванн€ на обличч≥, а також по€ву нових.

≤ пам'€тайте, що стрес≥в краще уникати, так €к вони не т≥льки викликають вугри, а й негативно впливають в ц≥лому на здоров'€ ≥ призвод€ть до передчасного стар≥нн€.