„ому не худне жив≥т?
„ому не худне жив≥т?

як хочетьс€ бути стрункою ≥ красивою! јле кл€тий жив≥т, €кий зрадницьки випираЇ з-п≥д улюбленоњ сукн≥ в обт€жку, здатний з≥псувати житт€ будь-€к≥й ж≥нц≥. —ам≥ прогресивн≥ д≥Їти, виснажлив≥ вправи в спортзал≥ - все марно. ∆ив≥т залишаЇтьс€ на своЇму м≥сц≥. „ому ж в≥н з'€вл€Їтьс€?

ѕро€снити ситуац≥ю допомогли вчен≥, €к≥ провели досл≥дженн€ на самках мишей. –езультат здивував досл≥дник≥в: ви€вилос€, що ж≥нки част≥ше за чолов≥к≥в виробл€ють жир в област≥ живота. “акож досл≥дженн€ по€снило, чому ж≥нки р≥зко набирають вагу п≥сл€ настанн€ менопаузи.

ќтже, вчен≥ в≥дстежили ланцюжок под≥й у мишачих самок, €кий починаЇтьс€ з активац≥њ одного з фермент≥в ≥ зак≥нчуЇтьс€ формуванн€м внутр≥шнього жиру - жиру, €кий накопичуЇтьс€ навколо внутр≥шн≥х орган≥в ≥ пов'€заний з вищим ризиком дл€ людей з д≥абетом другого типу, серцевими захворюванн€ми ≥ раком.

¬ченим вдалос€ з'€сувати, принаймн≥, одну з функц≥й цього ферменту - виробництво сильного гормону, €кий згодом бере участь у формуванн≥ внутр≥шн≥х жирових кл≥тин. ƒивно, що джерелом цього гормону Ї в≥там≥н ј. ≤мов≥рно, що у ж≥нок цей фермент м≥ститьс€ у великих к≥лькост€х, н≥ж у чолов≥к≥в, нав≥ть коли обидв≥ стат≥ њд€ть њжу з високим вм≥стом жиру. ѕ≥сл€ того €к учен≥ генетично зм≥нили мишей, видаливши цей фермент, самки залишалис€ худими, зокрема в област≥ живота, нав≥ть €кщо њли багато жирноњ њж≥. ” видозм≥нених самц≥в також спов≥льнилос€ ожир≥нн€ на живот≥, але ефект був набагато менш ≥стотним, н≥ж у самок.

¬чен≥ прийшли до наступного висновку: впливаючи на фермент, можна регулювати к≥льк≥сть жиру в певних м≥сц€х у ж≥нок. “акож були проведен≥ ≥нш≥ експерименти, €к≥ показали, що жиров≥ кл≥тини у самок мишей, €к≥ в≥дчувають нестачу в фермент≥, виробл€ли б≥лки, що використовують жир €к паливо, тобто жир в орган≥зм≥ спалювавс€ цим б≥лком.

ѕ≥сл€ того €к учен≥ вивчили жирову тканину людей, з'€сувалос€, що такий же фермент присутн≥й ≥ в людськ≥й тканини, кр≥м того, його р≥вень був значно вище в кл≥тинах, вит€гнутих з внутр≥шньоњ жировоњ тканини повних ж≥нок пор≥вн€но з кл≥тинами вз€тими у худорл€вих ж≥нок.

“акож вчен≥ припустили, що естроген пригн≥чуЇ д≥€льн≥сть цього ферменту, що ≥ Ї по€сненн€м того, чому ж≥нки п≥сл€ менопаузи ≥ зменшенн€м вм≥сту естрогену в орган≥зм≥ швидко накопичують жир в област≥ тал≥њ.

ћожливо, вчен≥ придумають, €к допомогти ж≥нкам у будь-€кому в≥ц≥ придушувати роботу злобного ферменту, провокуючого накопиченн€ жиру на живот≥ ...